Yüksek FPS'de oyun donuyor

Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunum bu videodaki gibi. Yüksek FPS'de takılmalar oluyor. Neden böyle acaba? HDD'lerim SATA 2, o yüzden mi (4-5 senelik HDD)? Videodaki benim bilgisayarım.
Sistem:
RX 570.
i5 7400.
8 GB DDR 4

Son düzenleme:
Galiba V-Sync açamıyor ya da sorun oluyor böyle anladım benim önerim RTSS programını kullanması 60 FPS'e veya istediği FPS'e sabitleyebilir ama 60 Hertz ise üstüne sabitleyemez.
V-Sync'in amacı görüntü kırılmasını gidermektir. FPS, monitorün yenileme hzının üstüne çıktığı zaman FPS ve yenileme hızı arasında dengesizlik olur ve bu da yırtılmaya yol açar ve V-SYNC bunu FPS'i monitörün yenileme hızına sabitleyerek çözer ama sorun şu ki, bu adamın sorunu yırtılma değil, sorun FPS drop'u, kaynak tüketimine bak, GPU kullanımı 1 saniye aşırı düşüyor. Vsync bunu çözmek için tasarlanmadı ve adam denedi zaten ve sorununu çözmedi.

V-Sync'in amacı görüntü kırılmasını gidermektir. FPS, monitörün yenileme hzının üstüne çıktığı zaman FPS ve yenileme hızı arasında dengesizlik olur ve bu da yırtılmaya yol açar ve V-Sync bunu FPS'i monitörün yenileme hızına sabitleyerek çözer ama sorun şu ki, bu adamın sorunu yırtılma değil, FPS Droop'u, kaynak tüketimine bak, GPU kullanımı 1 saniye aşırı düşüyor. V-Sync bunu çözmek için tasarlanmadı ve adam denedi zaten ve sorununu çözmedi.

Görev yöneticisini yan tarafta açıp bulabilir aslında sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı