Yüksek FPS'te akıcılık sorunu

trashzmaster

Decapat
Merhaba arkadaşlar ben Ryzen 3 1300x ve GTX 1050Ti bir sistem topladım. Bu sorun daha önceden yoktu ama nedense şu son 2 gündür ne zaman 16:9 çözünürlüğünde (1920x1080) FPS yüksek olmasına rağmen nedense 30 FPS'miş gibi hissettiriyor. Sizce sorun neden? Video falan izlerken gayet normal ama Fortnite ve CS:GO'da kasma hissiyatı veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörle alakalı bir durum değil bence. 1360x768 60 Hz monitöre sahibim. Oyunları 1080P'de oynuyorum sürekli. Bahsettiğiniz durumlarla hiç karşılaşmadım. Gayet akıcı, yağ gibi tabiri caizse. Sistem hemen hemen aynı 12 GB DDR4 RAM - i3 6100 - 1050Ti

Eski monitör olması sorun oluşturuyor olabilir.
Monitörün orijinal çözünürlüğünün üzerine çıktığınız için olabilir.
Eski monitörler için VGA girişi kullanıldığı için VGA dönüştürücü kullandığınızı düşünüyorum.
Dönüştürücü sorun oluşturuyor olabilir.
@Oreki @Mert Daha iyi yardımcı olabilir bu konuda.

Eski monitör olması sorun oluşturuyor olabilir.
Monitörün orijinal çözünürlüğünün üzerine çıktığınız için olabilir.
Eski monitörler için VGA girişi kullanıldığı için VGA dönüştürücü kullandığınızı düşünüyorum.
Dönüştürücü sorun oluşturuyor olabilir.
@Oreki @Mert Daha iyi yardımcı olabilir bu konuda.
Monitörün örjinal çözünürlüğünü nasıl öğrenebilirim peki?
1533830585656.png

Ayarlarım bu. Tam ekran pencerelide kullanıyorum.

Masaüstü sağ click, görüntü ayarları dediğinizde karşınıza çıkan önerilen boyut sizin orj çözünürlüğünüzdür. Ama bununla alakası yok dedim size yukarda benim 1360x768, ama oyunları 1920x1080p olarak oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı