Yüksek frekanslı VGA kablosu önerisi

20 yıllık monitörümün orijinal kablosu ile 1280x1024 75Hz ile kullanıyordum kablo bozulduğu için uygun fiyatlı yenisini aldım ama aynı sorunu yaşıyorum. Ayarlarda monitörümün adı bile gözükmez oldu 1024x768 60Hz'den başka görüntü vermiyor. Yeni kablo çözüm müdür, aynısı olmasından korktuğumdan başka bir kablo almadım. Çözümü buldunuz mu?

20 yıllık monitörümün orijinal kablosu ile 1280x1024 75Hz ile kullanıyordum kablo bozulduğu için uygun fiyatlı yenisini aldım ama aynı sorunu yaşıyorum. Ayarlarda monitörümün adı bile gözükmez oldu 1024x768 60Hz'den başka görüntü vermiyor. Yeni kablo çözüm müdür, aynısı olmasından korktuğumdan başka bir kablo almadım. Çözümü buldunuz mu?
Monitörün teknik servisiyle iletişime geçtim orijinal Philips VGA kablosu gönderdiler. Yüksek voltajlı. Şu an sorunsuz kullanabiliyorum. Piyasada satılan çoğu kablo maalesef kalitesiz fiyat fark etmeksizin

Monitörün teknik servisiyle iletişime geçtim orijinal Philips VGA kablosu gönderdiler. Yüksek voltajlı. Şu an sorunsuz kullanabiliyorum. Piyasada satılan çoğu kablo maalesef kalitesiz fiyat fark etmeksizin.

Teknik servisle ne gibi bir sohbetle temin ettiniz, ne kadar ücret talep ettiler biraz anlatır mısınız şayet bende aynı yönteme başvurup sorunumu çözmek istiyorum.

Teknik servisle ne gibi bir sohbetle temin ettiniz, ne kadar ücret talep ettiler biraz anlatır mısınız şayet bende aynı yönteme başvurup sorunumu çözmek istiyorum.
Aradım durumu anlattım. Kutudan HDMI çıktı fakat ben VGA kullanıyorum ve piyasada uyumlu VGA kablo bulamadım dedim. Bana bir mail adresi verdiler o maile adres telefon vs bilgilerimi yazmamı istediler 3 gün sonra kablo elimdeydi. Philips ekstra bir ücret istemedi.

LG'nin sanırsam böyle bir desteği yok rica etsem size yollanan kaliteli kablonun fotoğrafını atar mısınız belki bulup satın alabilirim bu sorun beni çıldırtıcak.

Maalesef monitörüm yeni değil ve garantisi yok aradım ama Philips'teki gibi bir hizmet söz konusu değil bana her yerde satılan kabloyu 30TL'ye satmaya çalıştılar orijinal kablo falan bilgisi olan yok sanırsam.
O zaman bilgisayarcıları gez ve kablonun üstünde 80°C 30V AWM, kısacası uzun uzun yazılar yazan kablolardan bulmaya çalış. Üzerinde sadece Low voltage cable yazan kabloları sakın alma. Üstte yazdığım değerlerin yazması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı