Yüksek gerilim hattından elektrik çarptı

konfessink

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Metal İşleri - Kaynakçılık
Hocam, bugün bisiklet ile geziyordum. Yüksek gerilim hattı asfalta yakındı ve altından geçtim. Tam altından geçerken afedersiniz oturduğum kısıma sanki bir diken batarmış gibi bir şey batıyordu çok fena bir şekilde. Ondan sonra parmağımı gidonun demir kısımlarına doğru götürdüm ve ordanda feci bir şekilde elektrik çarptı. Acaba kanser olma gibi bir durum olur mu? Yaşım 16.

Hocam, bugün bisiklet ile geziyordum. Yüksek gerilim hattı asfalta yakındı ve altından geçtim. Tam altından geçerken afedersiniz oturduğum kısma sanki bir diken batarmış gibi bir şey batıyordu çok fena bir şekilde. Ondan sonra parmağımı gidonun demir kısımlarına doğru götürdüm ve oradanda feci bir şekilde elektrik çarptı. Acaba kanser olma gibi bir durum olur mu? Yaşım 16.

Sanmıyorum, ama ben doktor değilim. Sadece tahmin yürüttüm. Ayrıca elektrik direkt olarak radyasyon yaymaz.

Hocam, bugün bisiklet ile geziyordum. Yüksek gerilim hattı asfalta yakındı ve altından geçtim. Tam altından geçerken afedersiniz oturduğum kısıma sanki bir diken batarmış gibi bir şey batıyordu çok fena bir şekilde. Ondan sonra parmağımı gidonun demir kısımlarına doğru götürdüm ve ordanda feci bir şekilde elektrik çarptı. Acaba kanser olma gibi bir durum olur mu? Yaşım 16.
Bence birsey olmaz ama bir saglik kurumuna danis en iyisi.

Bence birsey olmaz ama bir saglik kurumuna danis en iyisi.
Gecmis olsun bu arada.

Sanmıyorum, ama ben doktor değilim. Sadece tahmin yürüttüm. Ayrıca elektrik direkt olarak radyasyon yaymaz.
Acayip çarptı ama. Tam altından geçerken oturduğum kısımdan 2 yanağınıda ısırdı 2 kere ay ay diye ayağa sıçradım 🤣 Ondan sonra parmağımı bisikletin demir yerine götürdüm ordanda çarptı 😂 Ama içimden geçti, kesin altından geçerken bir şey olacak dedim.
@Yener K. hocam, siz elektrikçiydiniz sanırım. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Geçmiş olsun. Elektrik çarptığında kanser olmazsın. Yüksek Gerilim Hattı direkt çarpmış olsa zaten ölmüş olurdun. Muhtemelen orada elektrik kaçağı vardı veya elektrik hattının çok yakınından geçtiğin için bisikletin elektrikle yüklenmiş, sen de bisikletin şasesine dokununca elektrik çarpmış. Eğer vücudunda kızarıklık gibi şeyler olduysa doktora gitmelisin. Zamanla vücudun elektriği atacaktır. Güzel bir duş al rahatlamaya çalış. Elektrik çarptıktan sonra biraz gergin ve sinirli olman normal.

elektrik hattının çok yakınından geçtiğin için bisikletin elektrikle yüklenmiş, sen de bisikletin şasesine dokununca elektrik çarpmış.
Hocam asfalta çok yakındı bende altından geçtim tam olarak öyle oldu sanırım. Eve gelince duş aldım. Ama öyle çok çarpılmadım komple çarpılmadım. Makat kısmının 2 yanağından ısırık aldı sadece 😂 Aynı iğne batması gibiydi ve 0.5 mili saniye bir yanak 0.5 mili saniye diğer yanaktan ısırık aldı zaten direkt ayağa kalktım 😂😂😂 Hay Allahım ya bu günleri de mi görecektik 🤣

Hocam asfalta çok yakındı bende altından geçtim tam olarak öyle oldu sanırım. Eve gelince duş aldım. Ama öyle çok çarpılmadım komple çarpılmadım. Makat kısmının 2 yanağından ısırık aldı sadece 😂 Aynı iğne batması gibiydi ve 0.5 mili saniye bir yanak 0.5 mili saniye diğer yanaktan ısırık aldı zaten direkt ayağa kalktım 😂😂😂 Hay Allahım ya bu günleri de mi görecektik 🤣
Dostum komik gibi gorunsede en yakin zamanda da hastaneye git. Saglik sakaya gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı