Rehber Yüksek grafikli Hikayeli oyun önerileri

Eskopya27

Centipat
Rehberi sadece öneri bazında tutacağım, az ve öz olacaktır. Yorumlarda sayısını arttırabilirsiniz. (Grafik öncelikli)
1. Death Stranding.
2. Star Wars Jedi - Fallen Order
3. Detroid
4. Hellblade: Senua's Sacrifice
5. Metro Exodus

1. Death Stranding, uzun bir oynanışa (en az 30 saatlere varan oynanış), çokça ara görevlere sahip muazzam ötesi bir hikayeye sahip olan, dünyaca ünlü aktörlerin rol aldığı bir yapıttır. Gerek müzikleri, gerek oyunun her detayının emekle yapıldığını hissediyorsunuz. Oyunun tek eksiği oluşturdukları dünya online dünya için yetersiz kalmıştır ki bu bizi fazla ilgilendirmiyor, ekstradan dünyada keşfedeceğimiz pek ortam barındırmıyor. Onun dışında hikaye bazında KESİNLİKLE oynanması gereken bir oyun. Oyun sıralamamda hep 2. sırada yerini alacaktır. 1. sırada TWD olduğunu belirteyim. Clementine'ciyiz evelallah :D

2. Star Wars Jedi - Fallen Order, muazzam dünyaları barındıran, grafik bazında mükemmel olan, eğlenceli bir yarı açık dünyadır. Savaş sahnelerinin yeterince tatmin edici olduğu, kendini oynanış boyunca geliştirdiğin bir oyun. Ee yani hikayeli oyun arıyorsun, oyna be kuzum bu oyunu yani :D Pişman olman imkansız.

3. Detroid, Bulmaca çözümlerinde, aksiyon sahnelerinde karakterimizin yolunu kontrol ettiğimiz, seçime dayalı bir hikayeli oyundur. Oyunun çok çeşitli sonu vardır, ama ana son çok fazla değildir. Yani demek istediğim seçimleriniz birilerinin ölümüne sebebiyet verebilir. Önemli olan hangi davayı desteklediğinizdir. Çok güzel bir hikayesi vardır. Oynamayan çok şey kaçırır.

4. Hellblade: Senua's Sacrifice, işte bu oyun herkese göre değil, başlarda sıkan ama sonlara doğru o muazzam hikayesi ve oyunun her anında ödül almış ses dizaynıyla beni fena büyüleyen, ana karakterimizin muazzam oyunculuğunu barındıran bir oyundur. Hikayeli oyun hastasıysanız oynamanız gereken bir oyun.

5. Metro Exodus, Metro serisinin oynanması gerektiğini düşündüğümden listeme ekledim. Güzel bir hikayesi var. 2 farklı sonu var her serinin. Exodus finali beni fena
büyülediği için listeye ekledim.

RDR2, Horizon gibi oyunları daha deneyimleyemedim. Oynayıp da unuttuğum oyunlar da var bu yüzden kısa rehberimde yer almayacaklar. Paylaşılmış farklı rehberler varsa oralardan araştırabilirsiniz. Şimdiden okuduğunuz için teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyond Two Souls oynamadıysan öneririm. O da Quantic Dream'in oyunu Detroid gibi seçime dayalı. Aynı şekil Heavy Rain var ama grafikleri nasıl bilmiyorum.

Geri
Yukarı