Yüksek lisans ile ilgili sorularım

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Merhabalar arkadaşlar öncelikle kendimle başlayayım anlatmaya. Ben şu anda Kocaeli Üniversitesinden mezun oldum ve burada mesleğimle profesyonel olarak çalıştığımdan bu şehirde kalmak istiyorum. Ancak yüksek lisansımı da Yıldızda yapmak istiyorum.

İlk sorum şu devamsızlık yapmama okul müsade eder mi? Haftalık ders programı nasıl olur? Haftada en azından bir gün cuma ayarlasam yeterli olur mu?

Diğer bir sorum ise tez konusu mülakata gitmeden önce belirlemeli miyim? Mülakatta nelere dikkat etmeliyim?

Haftalık ders programından başlayayım. İlk önce genelde haftada 3 gün oluyor. çogu yüksek lisans ögrencisi çalıştıgı için esnek tutabiliyorlar. Yani devamsızlık gibi bir durum yok ama bir hocanın tutumuna bağlı, çogu üniversite dikkat etmiyor ama verdigi ödevleri zamanında yapmak zorundasın. yoksa göze batmaya başlarsın. benim tavsiyem yıldız teknik yüksek lisans ögrencilerini bul konuş bro.
Tez konusuna gelince zaten 1.yıl da artık ne zaman başladıgına baglı hocanla birlikte karar veriyorsun.
Ben ve kardeşim ikimiz de Ankara'da yaptık mülakata giderken tez konumuz yoktu.
Genelde neden bu üniversiteye başvuruyorsun bu alanda neler yapmak istiyorsun hangi alanda çalışmak istiyorsun nerede oturuyorsun gülüp geçme cidden bu da önemli 😂 Ama girecegin alan sınavı çok önemli %75 zaten orada belli oluyor umarım istedigini elde edersin kardeşim.

Son düzenleyen: Moderatör:
haftalık ders programından başlayım ilk önce genelde haftada 3 gün oluyor çogu yüksek lisans ögrencisi çalıştıgı için esnek tutabiliyorlar yani devamsızlık gibi bi durum yok ama bi hocanın tutumuna baglı çogu üniversite dikkat etmiyor ama verdigi ödevleri zamanında yapmak zorundasın yoksa göze batmaya başlarsın benim tavsiyem yıldız teknik yüksek lisans ögrencilerini bul konuş bro
tez konusuna gelince zaten 1.yıl da artık ne zaman başladıgına baglı hocanla birlikte karar veriyorsun
ben ve kardeşim ikimiz de ankara da yaptık mülakata giderken tez konumuz yoktu
genelde neden bu üniversiteye başvuruyorsun bu alanda neler yapmak istiyorsun hangi alanda çalışmak istiyorsun nerede oturuyorsun gülüp geçme cidden bu da önemli 😂 ama girecegin alan sınavı çok önemli %75 zaten orada belli oluyor umarım istedigini elde edersin kardeşim
Yıldızdan hiçbir tanıdığım yok acaba nasıl bulabilirim ordan yüksek lisans yapan birini? Fikrin var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı