Yüksek oyunlarda laptop reset atıyor

bahatarik

Decapat
Daha fazla  
CS:GO ETS 2 PUBG Mobile gibi PC'yi yormayan oyunlarda sorun yok ama Forza Horizon 4, PES 21 gibi yüksek performans isteyen oyunlarda PC oyun esnasında yeniden başlıyor. Sorunu nasıl çözebilirim? (Sıcaklıklar 95 derece üstüne çıkmıyor.)

Yüksek sıcaklıktan güvenlik olarak kendini kapatıyordur. Temizleyebiliyorsan, termal macun değiştirmeyi biliyorsan ve garantisi bittiyse, açıp temizlik ve termal macun değişimi yapabilirsin. Garanti devam ediyorsa servise verip temizlik ve termal macun değişimi yaptırın.

Kanka 95 derece üstüne çıkmıyor da 95 e çıkıyor olması bile bir tık sıkıntı değil mi sence. Sorunu nasıl çözebilirsin, laptop temizleme ve macun yenileme işinin ardından kendine sağlam bir laptop soğutucusu alır ya da yaparsan belki çözülür ha olmaz ise, Denetim Masası-Pc ve güvenlik- Güç seçenekleri-İşlemci Maksimum güç seviyesini kısarak o kapanma olayını çözersin amma ve lakin performans gg olur.

Dostlar laptop 1 haftalık termal macun falan sorun değil. Öyle ki kapanma sınırı 100 olduğu için 95 derece örneğini verdim sıcaklık 85 civarlarında.

Direk gönder biraderim garantiye, bir stress test yapsınlar, belli ki bir sorunu var, masaüstü olsa psu stress testi yap derim ama laptoplarda iş farklı yürüyor. Oyun oynarken pc kapanıyor diye üzerine kağıdı yapıştır gönder hemen sıcağı sıcağına.

Orjnal adaptör mü bazen laptopların adaptörlerine fazladan 1 Volt daha eklerler güç çekmesi gerekirse diye.
Kutu içinden çıkan adaptör.
Direk gönder biraderim garantiye, bir stress test yapsınlar, belli ki bir sorunu var, masaüstü olsa psu stress testi yap derim ama laptoplarda iş farklı yürüyor. Oyun oynarken pc kapanıyor diye üzerine kağıdı yapıştır gönder hemen sıcağı sıcağına.
Bu testi ben nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı