Yüksek performans modunda bazı oyunlar çöküyor

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Dengeli ayarlayınca kapanmıyor ama yüksek performans ayarladığımda Assassin's Creed Valhalla, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda bir süre sonra kapanma donma oluyor. Dengelide ise mesela multplayer oyunlarda internetten tam yararlanmadığını fark ediyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Windows 11 ile düzelme ihtimali olur mu?

Dengeli ayarlayınca kapanmıyor ama yüksek performans ayarladığımda Assassin's Creed Valhalla, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda bir süre sonra kapanma donma oluyor. Dengelide ise mesela multplayer oyunlarda internetten tam yararlanmadığını fark ediyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Windows 11 ile düzelme ihtimali olur mu?
Güç kaynağı yetmiyor olabilir.

Dostum daha önce bende yüksek performans modunu kullanıyordum sonra bozuldu sana tavsiyem dengeli modu kullanman. Cihazını fazla zorlama bakımlarını yaptır çok ısınıyorsa bir süre dinlendir, sonra üzülürsün.

Öncelikle sistem özellikleriniz nedir? Isı değerleriniz ne durumda oyunlarda, adaptörü değiştirdiğinizi belirtmişsiniz orijinal adaptör mü aldınız?

Öncelikle sistem özellikleriniz nedir? Isı değerleriniz ne durumda oyunlarda, adaptörü değiştirdiğinizi belirtmişsiniz orijinal adaptör mü aldınız?
RTX 2080 max q değil, İ9-9880H işlemcili 32 GB Ram 1 TB ssd 2 TB HDD. Adaptörü hp müşteri hizmetleri ile gönderip değiştirdim. Hp omen 17 cb0004nt laptobum. Ürün 5 ay sonra da aynı hatayı veriyordu aldığımda.ısı laptop a göre normal değerlerde tabi yüksek performans ta artıyor sorun da bu. Termal macunu çok iyi bir şekilde yeniledim. Toz felan hiç yok. Yazılımsal gibi geliyor. Çünkü bir ara olmadı güncelleme düzeltiyor yada bozuyor hep güncel kullanıyorum. Uptade yaparım hep. Bir umudum Windows 11

RTX 2080 Max Q değil, i9-9880H işlemcili 32 GB RAM 1 TB SSD 2 TB HDD. Adaptörü HP müşteri hizmetleri ile gönderip değiştirdim. HP Omen 17 CB0004NT laptopum. Ürün 5 ay sonra da aynı hatayı veriyordu aldığımda. Isı laptop a göre normal değerlerde tabii yüksek performans ta artıyor sorun da bu. Termal macunu çok iyi bir şekilde yeniledim. Toz falan hiç yok. Yazılımsal gibi geliyor. Çünkü bir ara olmadı güncelleme düzeltiyor ya da bozuyor hep güncel kullanıyorum. Update yaparım hep. Bir umudum Windows 11
Sürücüleriniz de güncel mi, Chipset sürücüleri özellikle?

Yeni konular

Geri
Yukarı