Yüksek performansta Intel ekran kartı gözüküyor

Eray AKÇAİR

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım NVIDIA GT520M fakat yüksek performans seçeneklerinde Intel gözüküyor.
Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 114
Bu ekrana nasıl ulaştığınızı söyler misiniz? Ben bulamadım. Ayarlar>Sistem>Monitör>Grafik ayarları kısmından ulaşılabiliyormuş. Ama gördüğüm kadarıyla siz ellemediğiniz sürece orada Valorant olmuyor.

MSI Afterburner ile oyun içerisinde antreman moduna gidip hangi ekran kartının kullanıldığına bakar mısınız? Muhtemelen orada yanlış yazıyor. Ayarı ellenmediği sürece genelde yüksek performans gerektiren durumları sistem kendisi tespit eder.

Cihazınızın performans ayarları ne durumda? Burayı kontrol ederken cihaz prizde miydi?

Driver'lar falan her şey var mı ?
evet her şey en son çıkan sürücüde.
BIOS ayarlarından pasif yapabilirsin. Windows 10 oyun modunu kapatmanı rica ederim açık ise.
Nasıl yapabilirim?
Bu ekrana nasıl ulaştığınızı söyler misiniz? Ben bulamadım. Ayarlar>Sistem>Monitör>Grafik ayarları kısmından ulaşılabiliyormuş. Ama gördüğüm kadarıyla siz ellemediğiniz sürece orada Valorant olmuyor.

MSI Afterburner ile oyun içerisinde antreman moduna gidip hangi ekran kartının kullanıldığına bakar mısınız? Muhtemelen orada yanlış yazıyor. Ayarı ellenmediği sürece genelde yüksek performans gerektiren durumları sistem kendisi tespit eder.

Cihazınızın performans ayarları ne durumda? Burayı kontrol ederken cihaz prizde miydi?
Performans ayarları yapabildiğim en yüksek ayarlarda. Güç ayarları olsun, nvidia denetim masası ayarları vs. ve evet prizdeydi.

Windows 10 ayarları üzerinden halen sorunlar yaşanabiliyor. Nvidia denetim masası üzerinden yapın.
Ekran kartınızın desteklediği sürücü baya eski. En son çıkan sürücü Valorant için profil desteği sağlıyor.

Geri
Yukarı