Yüksek ping düşmüyor

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son 1 aydır pingim çok kötü. Minecraft, CS-GO, CS 1.6, Rocket League oyunları dahil. Mesela CS 1.6 oynarken ping bir anda 200 olup tekrar 30A düşüyor. Rocket League desen hep 150 ping'de oynuyorum. Minecraft oynanmıyor o kadar ping var, CS-GO'da hiç oynanmıyor lütfen bana bir çözüm bulun. İnternete masaüstünden Wi-Fi ile bağlanıyorum.
Sahip olduğum Wi-Fi adaptörüm Airties Air 2411. Önceden böyle bir sorun yoktu driverı da güncel. İnternetteki neredeyse tüm ping düşürme videolarını uyguladım.
1571585868031.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükleme hızı iyi indirme hızı kötü ne biçim bir tarife bu 😀

Tüm cihazlardan internet erişimini kesin, sadece kullandığınız bilgisayara kablo ile bağlayıp tüm programlardan çıkıp internet hız testini tekrar yapın. Değerler kötü saniyede 270 KB indirmen var...

Kablolu bağlantı yapmazsanız ping değişim gösterecektir. 2. bir durum bazı online oyunlarda sunucuya uzaklık ne kadar fazla olursa upload hızınızın da o kadar fazla olmasını gerektirmektedir. Örneğin Counter Strike Global Offensive gibi. En düşük değeri almak için yapabileceğiniz sadece 2 şey var:
1- Kablolu bağlantı
2- Diğer tüm cihazların internete bağlantısını kesmek.

Bunun dışında yapabileceğiniz farklı bir şey yok. Dns,saçma sapan uygulamalar ve dos komutları gibi yönetemlerle ping düşürmeye uğraşmayın. İşe yaramıyor ve bazen zararı bile olabiliyor.

Windows Update kapat,açık olabilir ve arkadaşların dediği gibi kablosuz bağlantı sıkıntılı bir durum tabiki 5GHZ falan değil ise.

1- Kablolu bağlantı
Çok mesafe var 2 kapıdan geçmesi lazım kablonun, kablo geçtiği için de kapının kapanmaması lazım değil mi?
Windows Update kapat,açık olabilir
Kapattım bakalım ping iyileşir mi
Bu tarife adamı hasta eder. Müşteri hizmetlerin ara.
Abimin üstüne internet abim oyun falanda oynamıyo ping umrunda değil pek o yüzden aratamıyorum
Kablo ile bağlanmayı deneyebilirsin.
Mesafe çok uzun olmasa bağlıcam da mesafe çok uzun.

Çok mesafe var 2 kapıdan geçmesi lazım kablonun, kablo geçtiği için de kapının kapanmaması lazım değil mi?

Kapattım bakalım ping iyileşir mi

Abimin üstüne internet abim oyun falanda oynamıyo ping umrunda değil pek o yüzden aratamıyorum

Mesafe çok uzun olmasa bağlıcam da mesafe çok uzun.
Duvardan delik açman gerek. Yahut dışardan dolandır ben balkondan çektim evin etrafında cat6 ile sıkıntısız kullanıyorum.Kablonun geçtiği bir duvar var balkon duvarı. Onun da altından 11 numara matkapla deldim. Sıkıntısız kullanıyorum interneti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı