Yüksek ping sorunu

Swaglikeohio

Hectopat
Herhangi bir siteye girerken veya oyunda iken pingim uçuyor resmen. LoL'de pingim 6000 7000 hatta 20000 civarını bile gördü. Şaka yapmıyorum, bir siteye girmem 3 dakikamı alıyor. Facebook'u açıyorum gidiyorum kahve yapıp geliyorum cidden buna bir çözüm lazım. Lütfen yardım!

Arkadaşlar mute yemiştim kusura bakmayın. Kullandığım internet sağlıyıcısı Türk Telekom ayrıca her ne kadar da Speedtest'te 5 Mbps deyip 20 ms dese de LoL'de 20000 gibi rakamlara uçuyor. ISS ne olduğunu bilmiyorum. Evde aşırı bir Wi-Fi kullanımı yok. Kablolu bağlantı yapmıyorum modemin dibindeyim resmen.

Arkadaşlar mute yemiştim kusura bakmayın. Kullandığım internet sağlıyıcısı Türk Telekom ayrıca her ne kadar da Speedtest'te 5 Mbps deyip 20 ms dese de LoL'de 20000 gibi rakamlara uçuyor. ISS ne olduğunu bilmiyorum. Evde aşırı bir Wi-Fi kullanımı yok. Kablolu bağlantı yapmıyorum modemin dibindeyim resmen.
Zaten ethernet ile bağlanmıyorsan hızında bir kayıp yaşarsın bu bir. İkinci olarak 5 Mbps alıyormuşsun zaten ve muhtemelen maksimum ADSL destekliyor altyapın ki ADSL altyapı en sorunlu altyapı türüdür. Hat değerlerini de konuya eklemen lazım aslında. Hat değerlerini modem arayüzünü kurcalayarak bulabilirsin. SNR Margin vb. terimlerin yazılı olduğu kısımda bulunur. ayrıca şuradan da altyapını bir sorgulat bakalım. Belki bölgene VDSL gelmiştir ancak senin haberin yoktur.

Zaten Ethernet ile bağlanmıyorsan hızında bir kayıp yaşarsın bu bir. İkinci olarak 5 Mbps alıyormuşsun zaten ve muhtemelen maksimum ADSL destekliyor altyapın ki ADSL altyapı en sorunlu altyapı türüdür. Hat değerlerini de konuya eklemen lazım aslında. Hat değerlerini modem arayüzünü kurcalayarak bulabilirsin. SNR margin vb. terimlerin yazılı olduğu kısımda bulunur. Ayrıca şuradan da altyapını bir sorgulat bakalım. Belki bölgene VDSL gelmiştir ancak senin haberin yoktur.

Köyde yaşadığım için bağımsız bir daire bulunamadı diyor. Ne yapabilirim?

Köyde yaşadığım için bağımsız bir daire bulunamadı diyor. Ne yapabilirim?
Modem arayüzünü kurcalayarak hat değerlerini bulun ve konuya ekleyin lütfen. Muhtemelen saha dolabına çok uzaksınız ve altyapı ADSL olduğu için ve birde köyde bulunduğunuz için, altyapınız gerçekten sorunlu olsa gerek. Yapabilecek pek bir şey yok açıkçası çünkü TT köye altyapı getirmez diye düşünüyorum hane sayısı düşük olduğundan.

Geri
Yukarı