Yüksek RAM kullanım yüzdesi

SonOyuncu

Decapat
Daha fazla  
RAM belleğim 8 GB fakat sadece bir kurulum esnasında kullanım yüzdesi 80'leri görüyor. (2x4 GB) RAM'lerin birinde sorun olabilir mi?

IMG_20211015_110027.jpg

Ne kurulumu? RAR'dan dosya çıkarıyorsanız veya korsan oyun kuruyorsanız normaldir, kurulum dosyaları hiç yoktan var olmuyor sonuçta.

Bu sistemle ilgili bir sorun değil senin bilgisiz olmanla ilgili bir sorun.
Neden bu kabalık anlamıyorum, zaten bilgili olduğumu iddia etmedim. Cezadan ötürü geç cevap yazıyorum.
Ne kurulumu? RAR'dan dosya çıkarıyorsanız veya korsan oyun kuruyorsanız normaldir, kurulum dosyaları hiç yoktan var olmuyor sonuçta.
Hocam bir yazılım kuruyordum 3K Mb bellek kullanıyor onun dışında belleği kullanan büyük bir program vs. açık değildi ama 3K kullanmasına rağmen %80 kullanım olarak gözüküyor. RAM aslında 8 GB

Kaba davranmıyorum ortadaki durumu izah ettim. Kurulum dosyaları önce bellek üzerinde dekode edilir ondan sonra diske yazılır, cache mekanizması gibi düşünebilirsin
Hocam o kadarını biliyorum ama yüklü bellek 8 kurulum esnasında kullanılan ise en fazla 4. Neden kullanım yüzdesi 80'lerde?

Arka planda çalışan birçok servis var ve bunlar da bellek tüketir. Ayrıca çalışan süreçlerde az görünmesine rağmen oldukça fazla RAM işgal eder, yani orada toplu olarak 3GB görmen seni yanıltmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı