Yüksek sese maruz kaldıktan sonra kulağım çınlıyor

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dün arabada gezerken arkadaş ses sisteminden müzik açtı ve sesi fulledi. Ses çok fazla çıkıyordu ve uzun bir süre maruz kaldım. Arabadan inince işitmem biraz azaldı ve kulaklarım çınlamaya başladı. Dün yattım ve şimdi kalktım ama çınlama ve ufak çaplı işitme kaybım hala devam ediyor. Ses gerçekten çok yüksekti. Bu geçer mi, geçerse kaç güne geçer? Endişelenmeli miyim?

Çınlama uzun sürebilir. Tavsiyem bir doktora görün ve çok fazla sese mağruz kalma duyamamak çok kötü. Çok fazla silah seven birisiyim ve hata edip kısa namlulu tüfekle ses fişeği atarak kulaklarımı iyice yitirdim. Uzaktan birisi bir şey söylese anlayamıyorum. Duyuyorum ama çok az anlaşılıyor.

1 2 günde geçmesse doktora gidin bea.
Hocam sorun devam ederse sağlık kurumuna koş bence. Kulak hiç hafife alınacak bir şey değil. Hatta şuan bile gidebilirsin.
Kulak damlası kullanabilirsiniz ben kullanıyordum, geçirdi benimkisini. Ama siz yine de doktora görünün.
Çınlama uzun sürebilir. Tavsiyem bir doktora görün ve çok fazla sese mağruz kalma duyamamak çok kötü. Çok fazla silah seven birisiyim ve hata edip kısa namlulu tüfekle ses fişeği atarak kulaklarımı iyice yitirdim. Uzaktan birisi bir şey söylese anlayamıyorum. Duyuyorum ama çok az anlaşılıyor.
2. günün sabahındayım ve çınlamanın şiddeti aynı gibi. Sol kulağımda ise konuşulunca uğultulu bir ses oluşuyor bu ilk günde de vardı. Ağrı falan yok. Sesleri rahat duyabiliyorum ama dediğim gibi sol taraf biraz uğultulu.

Geri
Yukarı