Yüksek sesle cızırtısız müzik dinlemek

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Neredeyse bütün şarkılarım FLAC formatlı. Yüksek ses ile dinleyince bir süre sonra baş ağrısı yapıyor.

Sesi sonuna kadar açıp cızırtısını nasıl azaltabilirim? Bir Ekolayzır ayarı var mıdır?

Kastettiğim şu; Ses yüksek ve cızırtısız dinlemek istiyorum.

Neredeyse bütün şarkılarım FLAC formatlı. Yüksek ses ile dinleyince bir süre sonra baş ağrısı yapıyor.

Sesi sonuna kadar açıp cızırtısını nasıl azaltabilirim? Bir Ekolayzır ayarı var mıdır?

Dinlediğiniz kulaklık veya hoparlör de önemli.

Dostum, Flac formatlı müzikleri nereden buluyorsun?

Müzik dosyalarının FLAC olması her zaman çok kaliteli olacağı anlamına gelmiyor. Orijinal, ya da olması gerektiği kalitede olmayabiliyor çoğu zaman. TIDAL gibi bir platformdan "master" kaliteli şarkılarla karşılaştırma yapabilirsiniz. Bahsettiğiniz cızırtı eğer indirdiğiniz FLAC dosyaların dip seslerinden falan gelmiyorsa, kulaklıktan geliyordur. Ona da yapacak bir şey yok sanırım.

Ek: Kulaklığın modeline şimdi baktım da; o kulaklığın müzik konusunda sizi tatmin edeceğini sanmıyorum. Kaliteli şekilde müzik dinlemek, harcanan para ile doğru orantılı maalesef.

Müzik dosyalarının FLAC olması her zaman çok kaliteli olacağı anlamına gelmiyor. Orijinal, ya da olması gerektiği kalitede olmayabiliyor çoğu zaman. TIDAL gibi bir platformdan "master" kaliteli şarkılarla karşılaştırma yapabilirsiniz. Bahsettiğiniz cızırtı eğer indirdiğiniz FLAC dosyaların dip seslerinden falan gelmiyorsa, kulaklıktan geliyordur. Ona da yapacak bir şey yok sanırım.

Ek: Kulaklığın modeline şimdi baktım da; o kulaklığın müzik konusunda sizi tatmin edeceğini sanmıyorum. Kaliteli şekilde müzik dinlemek, harcanan para ile doğru orantılı maalesef.
TWS mi ne bunlar airpods çakması ya cızırtı olması suyun sıvı olması gibi birşey.

Dostum, Flac formatlı müzikleri nereden buluyorsun?
Tidal'den indiriyorum.
Yeni kulaklık alamıyorsan sesi cızırtının kesildiği seviyede tut.
Bluetooth çok seçeneğin yok.
Verdiğin tavsiye için çok teşekkürler. Aynısını yapıyorum dostum. Fakat bu dediğin şeyi "otomatikleştiren" yazılım vs. istiyorum :)

Tidalden tabiiki de Kaliteli bir şekilde dinleyebiliyorum kulaklıkla. Onda bir sorun yok. FLAC formatlı şarkıları ise Tidal'in sunucusundan indiriyorum zaten. Telefonun kendi playerinde -daha çok telefonun kendi ses seviyesini yükselttiğimde- oynatırken, en sona açınca sesi hafif cızırtılı geliyor. Anca sesi kısınca tam kalitesini hissedebiliyorum. Ve ben, bunu otomatik halleden bir şey arıyorum...
TWS mi ne bunlar airpods çakması ya cızırtı olması suyun sıvı olması gibi birşey.
Çakma makma ama şuncacık birşey için 1000TL'yi veremem; Apple AirPods 2. Nesil Bluetooth Kulaklık MV7N2TU/A (Apple Fiyatı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı