Yüksek sesli şarkı dinlemek yasak mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B
Çok yoğun çalışmam gerekiyor evde. Alt komşunun 3 tane küçük çocuğu var. Anne-baba ciddi sesli konuşuyor. 3 oda öteden birbirlerine sesleniyorlar. Çocuklar çık sık ağlıyor bağırıyor. 2 sene arayla doğurulmuş çocuklar ve bebek de var. Anne-baba belli ki sakin konuşmayı iletişim kurmayı bilmiyor. Kaç defa da kendileriyle konuştuk bu konuyu ama bir işe yaramadı. Binayı yapan mühendis de cebime fazla para girsin deyip yalıtımdan yana hiçbir faaliyette bulunmamış. Bir gün elimde sopayla ineceğim aşağı 😁 Şimdilik elektro gitarımla misilliyorum.Rahatsız edecek şekilde gürültü ortaya çıkardıklarında amfi sesini kökleyerek kısa ritimlerle çalıyorum. Belli aralıklarla çalıp ara ara da durup sessizleştiler mi diye bakıyorum. Artık işe yarıyor. Gitarı alıp onları rahatsız ettiğimde beni düşünüyorlar. İnsanlara bu duyguyu kazandırdığım için kendimle gurur duyuyorum.

Çok yoğun çalışmam gerekiyor evde. Alt komşunun 3 tane küçük çocuğu var. Anne-baba ciddi sesli konuşuyor. 3 oda öteden birbirlerine sesleniyorlar. Çocuklar çık sık ağlıyor bağırıyor. 2 sene arayla doğurulmuş çocuklar ve bebek de var. Anne-baba belli ki sakin konuşmayı iletişim kurmayı bilmiyor. Kaç defa da kendileriyle konuştuk bu konuyu ama bir işe yaramadı. Binayı yapan mühendis de cebime fazla para girsin deyip yalıtımdan yana hiçbir faaliyette bulunmamış. Bir gün elimde sopayla ineceğim aşağı 😁 Şimdilik elektro gitarımla misilliyorum.Rahatsız edecek şekilde gürültü ortaya çıkardıklarında amfi sesini kökleyerek kısa ritimlerle çalıyorum. Belli aralıklarla çalıp ara ara da durup sessizleştiler mi diye bakıyorum. Artık işe yarıyor. Gitarı alıp onları rahatsız ettiğimde beni düşünüyorlar. İnsanlara bu duyguyu kazandırdığım için kendimle gurur duyuyorum.
Üst komşunda senden rahatsız olur ve o da org çalmaya başlar Gürültüception :dd

Allahtan anlayışlı bir aile. Canavar bir çocukları var ama kaç defa gelip kusura bakmayın sakin tutmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince dediler.
ben yan ve üst komşumu ne kadar uyarsam da üst komşu yukarda zıplıyor yan komşu org çalıyor bebekleri var o bebek her sabah 7de mutlaka ağlıyor ve uykum zehir oluyor gerçekten katlanılmaz ses yalıtımı o kadar kötü ki bazen ses yaptıklarında üst komşu mu yoksa yan komşu mu yapıyor anlayamıyorum :d

Yüksek sesli şarkı dinlemek yasak değil. Çok aşırı yüksek sesli, gürültü kavramına girebilecek sesler yasak. 5+2 ile son ses müzik dinlerseniz, üst ve alt komşularınız en sonunda şikayetçi olacaklardır.

Tüpçünün hemen yanında, bir bilgisayarcı var bulunduğum yerde. Ses sistemiyle son ses şarkı açtığı zaman, tüpçünün tüpleri oynuyordu. Sen düşün işte ne kadar gürültü kirliliği yaratabileceğini. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı