Yüksek sesten uzak durun

Kulak çınlamasında erken tedavi çok önemli yoksa kalıcı oluyor maalesef. Bende de olmuştu doktora erken gittiğim için çözüm bulabildik. Ancak benimki yüksek sesten dolayı değildi belki çözüm bulabilmemizin sebebi de budur bilmiyorum, ben doktorun bana söylediğini söylüyorum sadece.

Geçmiş olsun, bu çınlama Vertigo da yapabiliyormuş sanırım o da kötü.

Tinnitus hastalığı olanlar sessiz ortamda kalmasınlar. Çünkü o çınlama bayağı rahatsız ediyor. Örneğin, televizyon izleyin. O çınlamayı başka sesler ile örtmek gerekir.

Geçmiş olsun hocam. Ben kulaklık olarak JBL E55BT kullanıyorum ve sesi %100 yapınca inanılmaz yüksek ses veriyor bu yüzden ben %80'de kullanıyorum ama %80'de bile çok yüksek bir ses veriyor ama ben yüksek sesi sevdiğim için rahatsız olmuyorum fakat bu konuyu gördükten sonra ben de yüksek seste şarkı dinlememeye özen göstereceğim.

Geçmiş olsun hocam. Ben kulaklık olarak JBL E55BT kullanıyorum ve sesi %100 yapınca inanılmaz yüksek ses veriyor bu yüzden ben %80'de kullanıyorum ama %80'de bile çok yüksek bir ses veriyor ama ben yüksek sesi sevdiğim için rahatsız olmuyorum fakat bu konuyu gördükten sonra ben de yüksek seste şarkı dinlememeye özen göstereceğim.
Hocam kulaklık bile takmayın ben arkadaşlarıma aileme tembihliyorum. Aklım olsaydı kulaklarima çok iyi bakardım

Tinnitus hastalığı olanlar sessiz ortamda kalmasınlar. Çünkü o çınlama bayağı rahatsız ediyor. Örneğin, televizyon izleyin. O çınlamayı başka sesler ile örtmek gerekir.
Hocam bazen tamamen sessizlik istiyorsun. O da olmuyor işte :/

Küçüklüğümden beri yüksek sesle müzik dinleyenleri anlayamamışımdır. Kendine eziyet gibi bir şey. Kulaklık kulağa tam oturduğunda yüksek sese gerek kalmıyor zaten. Bası da hissediyorsunuz, enstrümanları da tam duyuyorsunuz. Doğru kulaklık seçimi yapmak lazım. Silikonlu kulaklıkları çoğu kişi sevmiyor ama en iyi yalıtımı onlar yapıyor. O da kulak içini terlettiği için bakteriye sebep oluyor gerçi ama sürekli temizlemeyi alışkanlık haline getirmek lazım hem kulağınızı hem de kulaklığı.

Tinnitus hastalığının tedavisi yok. Bilginiz olsun. O çınlama sizi rahatsız eder. Yüksek sesle müzik dinlemeyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu sesi her gün, her saat, her dakika dinlemek zorunda kalırsınız.

Tinnitus hastalığının tedavisi yok. Bilginiz olsun. O çınlama sizi rahatsız eder. Yüksek sesle müzik dinlemeyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu sesi her gün, her saat, her dakika dinlemek zorunda kalırsınız.
İnsanın hayatını 180 derece tersine çeviriyor lanet şey. Elon musk neuralink ile çözebileceğini savunuyor haydi bakalım.

Geri
Yukarı