Yükte işlemci fanları durup sistem reset atıyor

fersend

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar az zor bir iş yaptı mı işlemci fanları durup bilgisayar reset atıyor, bir sürü şey denedim sorunu bulmak için bir türlü bulamadım.
Bendeki fikirler tükendi, bunun nedir? Sizin fikirlerinize, önerilerinize ihtiyacım var.
Donanım parçaları.
PSU : Akasa Venom 750W Single Rail
ASRock > 970A-G/3.1. Anakart
AMD FX 8300 işlemci.
Akasa Venom Medusa işlemci soğutucu.
Not: Normalde çalışıyor iş zora bindimi duruyor.
RX 580 Nitro+OC ekran kartı.
16 GB DDR3 R. A. M.

Son düzenleme:
Bilgisayar az zor bir iş yaptı mı işlemci fanları durup bilgisayar reset atıyor, bir sürü şey denedim sorunu bulmak için bir türlü bulamadım.
Bendeki fikirler tükendi, bunun nedir? Sizin fikirlerinize, önerilerinize ihtiyacım var.
Donanım parçaları.
ASRock > 970A-G/3.1.
AMD FX 8300 işlemci.
Akasa Venom Medusa işlemci soğutucu.
Not: Normalde çalışıyor iş zora bindimi duruyor.
RX 580 Nitro+OC ekran kartı.
16 GB DDR3 r. A. M.

PSU nedir? Yetmiyor olabilir.

İşlemci ısınıyorsa fanı temizleyip WD-40 ile yağlayın. Termal macunları yenileyin.😉
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşlemci ısınıyorsa fanı temizleyip WD-40 ile yağlayın. Termal macunları yenileyin.😉
Fanların çalışmama nedenini bulmaya çalışıyorum.
Normalde çalışıyor, zor işlerde duruyor.
Mekanik bir arıza gibi durmuyor.

Geri
Yukarı