Çözüldü Yürüyerek 1 saatte 500 kalori yakmış olabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZombiQ

Kilopat
Yer
Ankara
Merhabalar, Mi Band 4 akıllı bileklik kullanarak yaptığım ölçümler ile bugün 1 saat civarı tempolu yürüyüş yaptım. 177 boy ve 81 kilo olarak yaklaşık 8000 adım yürüdüm. 5.8 km/saat ortalama hız ile yürüdüğümü ve 530 kalori yaktığımı söylüyor bileklik. Telefondaki programa da tüm bilgilerimi doğru girdim fakat 530 kalori yakmış olabilir miyim gerçekten?

Son düzenleme:
Çözüm
Kesin olarak bilinmesi zor olsa da o civarda yakılabilir. 400-500 gibi bir tahmin yapardım ben. Tempolu olduğunu anlayıp artırmıştır muhtemelen.
5,8 km ortalama hız mı?
Çok mu geldi? Normal bir insan yürüyüşü zaten saatte 5 km kabul edilir.
Düşük kalorili bir diyet yapıyorum ve metabolizmamın yavaşlamasını istemediğim ve hareketsiz kalmamak için bir deneme yaptım bugün. Yürüyüşü akşam saat 7-8 arası yaptığım için dönünce bir şey yemiyorum, yeşil çay falan içiyorum. Eğer böyle bir kalori yakımı yaklaşık olarak doğruysa buna devam edeceğim.

Dediğim gibi yemekten sonra 1-2 saat sonra (asla tok karna yürüyüşe çıkılmaz) sporunuzu yapın. Ardından döndükten sonra bir şey yememeye ve bol bol su içmeye çalışın o zaman ciddi anlamda metebolizmanızın hızlandığını göreceksiniz. Bir diğer tavsiye gün içinde muhakkak 2.5lt ve üzeri su için gerçekten kendimde görüyorum ciddi anlamda yememe rağmen kilo almıyorum.

Dediğim gibi yemekten sonra 1-2 saat sonra (asla tok karna yürüyüşe çıkılmaz) sporunuzu yapın. Ardından döndükten sonra bir şey yememeye ve bol bol su içmeye çalışın o zaman ciddi anlamda metebolizmanızın hızlandığını göreceksiniz. Bir diğer tavsiye gün içinde muhakkak 2.5lt ve üzeri su için gerçekten kendimde görüyorum ciddi anlamda yememe rağmen kilo almıyorum.
Yemekten sonra 1 saatten fazla bekleyip yapıyorum zaten o tarz eylemleri. Teşekkürler cevabınız için.

Geri
Yukarı