Çözüldü Yüz Tanıma ile Arşivde Fotoğraf Bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aveyron

Hectopat
Yer
Samsun
Merhaba,

Taşınabilir diskimde bir kişiye ait fotoğrafları bulmak istiyorum. Çeşitli klasörler altında ayrılmış çok fotoğraf var. Hepsini tek tek aramaktansa örnek bir fotoğraf gösterip bu kişinin bulunduğu fotoğrafları bulan bir yazılım var mı acaba?

Çözüm
Windows 10'un Fotoğraflar uygulamasında bu özellik var.

Fotoğraflar - Sağ üstten 3 nokta - Ayarlar - Görüntüleme ve Düzenleme bölümü altında "Kişiler" kısmını "Açık" yap.

Tekrardan baktığında "Kişiler" bölümünde fotoğraftaki kişileri taglayabilirsin (işaretleyebilirsin), işaretledikçe o kişiye ait bir profil oluşturur ve kaç adet fotoğrafta olduğunu sana gösterir.

Umutİnan

Centipat
Makaleler
2
Yer
Greeley, PA
Merhaba,

Taşınabilir diskimde bir kişiye ait fotoğrafları bulmak istiyorum. Çeşitli klasörler altında ayrılmış çok fotoğraf var. Hepsini tek tek aramaktansa örnek bir fotoğraf gösterip bu kişinin bulunduğu fotoğrafları bulan bir yazılım var mı acaba?
Google drive'a yüklersen olabilir.

Delka

Hectopat
Makaleler
6
Yer
İzmir

Fotoğraflar - Sağ üstten 3 nokta - Ayarlar - Görüntüleme ve Düzenleme bölümü altında "Kişiler" kısmını "Açık" yap.

Tekrardan baktığında "Kişiler" bölümünde fotoğraftaki kişileri taglayabilirsin (işaretleyebilirsin), işaretledikçe o kişiye ait bir profil oluşturur ve kaç adet fotoğrafta olduğunu sana gösterir.

Çözüm
KS
Aveyron

Aveyron

Hectopat
Yer
Samsun

Bu yöntem işe yaradı. Bridge'de de varmış özellik de yüklemek istemedim. Fotoğrafları eşitliyor şimdi...

Yukarı