Yüzmeye mi futbola mı yönelmeli?

Ankara 06

Decapat
Makaleler
1
Şu an elimden geldiğince kilo vermeye çalışıyorum. Boyum 174, kilom 87 civarı. Fazla kiloluyum farkındayım. Şu an elimden geldiğince spora odaklandım. Birkaç günde yaklaşık 3200 kalori yaktım ve daha yeni başladım. Diyetle destekleyeceğim (Yeni fark ettim diyetsiz bir halta yaramayacağını.). Şimdi soruya gelelim: çok sevdiğim futbolu (kaleciyim 😉) yaşımdan ötürü artık lisanslı olarak oynayabileceğimi sanmıyorum. Civar kulüpler maksimum 14 yaş diyor, benim yaş 15. Şimdi aklımda civardaki iyi bir (bayağı) spor kulübüne gitmek var (Benim akrabalarda kickboks TR birincisi birkaç kişi, onlara danışabilirim.) veya yüzmeye gidebilirim. Onu da çok seviyorum. Sizce ne yapayım? Yüzmede biraz tecrübeliyimdir, futboldaki skorum 3-4 kol, 2-3 de parmak kırılmasıdır. Toptan korkmuyorum haliyle. Şimdi size göre ne yapmalı? Siz olsaydınız ne yapardınız? Bu arada bunların hepsini bir miktar kilo verip hatta kas yapmaya çalışıp yapmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an elimden geldiğince kilo vermeye çalışıyorum. Boyum 174, kilom 87 civarı. Fazla kiloluyum farkındayım. Şu an elimden geldiğince spora odaklandım. Birkaç günde yaklaşık 3200 kalori yaktım ve daha yeni başladım. Diyetle destekleyeceğim (yeni fark ettim diyetsiz bir halta yaramayacağını.). Şimdi soruya gelelim: Çok sevdiğim futbolu (kaleciyim 😉) yaşımdan ötürü artık lisanslı olarak oynayabileceğimi sanmıyorum. Civar kulüpler maksimum 14 yaş diyor, benim yaş 15. şimdi aklımda civardaki iyi bir (bayağı) spor kulübüne gitmek var (benim akrabalarda kickboks TR birincisi birkaç kişi, onlara danışabilirim.) veya yüzmeye gidebilirim. Onu da çok seviyorum. Sizce ne yapayım? Yüzmede biraz tecrübeliyimdir, futboldaki skorum 3-4 kol, 2-3'de parmak kırılmasıdır. Toptan korkmuyorum haliyle. Şimdi size göre ne yapmalı? Siz olsaydınız ne yapardınız? Bu arada bunların hepsini bir miktar kilo verip hatta kas yapmaya çalışıp yapmayı planlıyorum.

Kardeşim futbolcu olarak söylüyorum öyle her önüne geçen futbolcu olamaz yeteneğin yoksa gitme boşuna futbola. Yüzmeye git. Yok ben yetenekliyim diyorsan futbola da gidebilirsin ama yüzmede daha iyi kilo vereceğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı