Yüzü kurutan sivilce kremi kullanılırken nemlendirici sürülür mü?

ihsan D

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar kremlerin adı Acnelyse ve Nadixa. Kremin özelliği yüzümün derisini soyup temizlemesi fakat çok fena yapıyor yüzümü, kepekli gibi oluyor. Evdeyim diye idare ediyordum ama cuma günü etüte gitmem gerek. Nemlendirici sürsem 1 gün boyunca o deri dökülmesini önler mi? İnternette cilt bakımı yaparken nemlendiriciyi kesinlikle kullanın diyor fakat bu kremin olayı zaten yüzümü kurutmak yani o yüzden kullanmamalı mıyım bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam onun zaten amaci kurutup sivilceleri yoketmesi degil mi? Ben de kullaniyorum ancak sizin dediginiz kadar suratim soyulmuyor. Siz fazla mi suruyorsunuz o kadar kurutmamasi lazim.

Daha çok burun dudak gibi kanama yapacak yerlere kullanmak şart. Diğer yerleri için kullanman sana bağlı. Bir kere süreyim bitsin diye bir şey de yok sürekli kullanman gerek. Etüt için kullansan da tekrar kullanman gerekebilir. Herkesin cildi farklı tabii.

Daha çok burun dudak gibi kanama yapacak yerlere kullanmak şart. Diğer yerleri için kullanman sana bağlı. Bir kere süreyim bitsin diye bir şey de yok sürekli kullanman gerek. Etüt için kullansan da tekrar kullanman gerekebilir. Herkesin cildi farklı tabii.
Dogru. Herkesin cildi farkli. Seninkine biraz fazla zarar veriyorsa ya ilacini degistir ya da kullanma. Soyulacak kadar degil de hafif kurutuyor.

Hocam onun zaten amaci kurutup sivilceleri yoketmesi degil mi? Ben de kullanıyorum ancak sizin dediginiz kadar suratim soyulmuyor. Siz fazla mi suruyorsunuz o kadar kurutmamasi lazim.

Siz kaç gün arayla sürüyorsunuz? Ben 7 gündür her gün kullanıyordum sanırım yanlış yapıyorum 2+2 yapacağım. Yüzümün de her yeri beyaz beyaz deri oldu dudaklarım da kurumaktan morardı. Bu yüzden 4-5 gün kadar kullanmayacağım.

Sabah nemlendirici, akşam Acnelyse sürebilirsin. Cildinin soyulması demek, yenilenme demek. Bu nedenle cildin soyulurken, daha sağlıklı iyileşme için nemlendirici kullanmalısın. Ben de Acnelyse ve Madecassol kullanıyorum. Madecassol nemlendirici değil, hücre yenileyici bir krem. Bu sayede cildim soyulurken Madecassol ile yeni hücrelerimi destekliyorum ve aynı zamanda Acnelyse'nin ortaya çıkardığı kuruluk ortadan kalkıyor.

Evet arkadaşlar kremlerin adı Acnelyse ve Nadixa. Kremin özelliği yüzümün derisini soyup temizlemesi fakat çok fena yapıyor yüzümü, kepekli gibi oluyor. Evdeyim diye idare ediyordum ama cuma günü etüte gitmem gerek. Nemlendirici sürsem 1 gün boyunca o deri dökülmesini önler mi? İnternette cilt bakımı yaparken nemlendiriciyi kesinlikle kullanın diyor fakat bu kremin olayı zaten yüzümü kurutmak yani o yüzden kullanmamalı mıyım bilmiyorum.
Yağ bazlı nemlendirici olmasın. Sivilce yapabilir. Soyulan maske mi, kullandığınız? Bu tarz ürünler haftada 1 kullanılır. Günlük kullanıma uygun değildir. Yüzünüzde yanma yahut kızarıklık varsa kullanmayın. Hassas ve kuru cildiniz var sanırım. Nemlendirici sürün sadece. Başka ürün sürmeyin yüzünüze. Nemlendirici sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın. Her gün nemlendirici kullanın.

Nemlendirici kullanman şart çünkü bu soyulma kaşıntı yapabilir, yaraya çevirebilir, iz kalabilir. Sadece nemlendirici değil güneş kremi de sürmen lazım. Muhtemelen bu kremleri gece kullanıyorsun yine doktoruna danış ama "la roche posay" marka eczaneden bir nemlendirici edin. Durumunu anlatırsan yardımcı olurlar. Birde "avene" marka güneş kremi alabilirsin, çeşiti ise Avene-SunsiMed diye geçiyor bu şekilde dersen yine eczaneden verirler. Yüzünü yıka, kurula önce nemlendirici ardından 10-15 dk sonra güneş kremi ki buda güneşe çıkmadan en az 20 dk önce yapman gereken bir işlem.
Arkadaşların önerdiği madecassol vs kremler güneşe çıkılacağı zaman kullanılmaz.
Doktorunun sana güneş kremi kullan, nemlendirici sür demesi gerekirdi. Yine onunla da bir konuş istersen...

Geri
Yukarı