Yulaf ezmesini daha iyi hale getirme

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Az önce bir tabak dolusu yulaf ezmesini süt, kakao ve az su ile kaynattım. Sonucunda lapa bir halde tükettim ama tadı bana çok yavan geldi. Nasıl daha güzel bir tat yakalayabilirim?

Az önce bir tabak dolusu yulaf ezmesini süt, kakao ve az su ile kaynattım. Sonucunda lapa bir halde tükettim ama tadı bana çok yavan geldi. Nasıl daha güzel bir tat yakalayabilirim?
İçine çeşitli meyveler katarak. Kuru üzüm seviyorsanız onunla güzel gider.

Hemen yazayım sana bir tarif dostum uzun yıllar ben böyle yedim bilmiyorum hoşuma gidiyor açıkçası :)
Yicegin kadar yulafın içine bir miktar tarçın ve sıcak su döküp, yulafın sıcak suyu çekmesini bekliyorsun.(suyu göz kararı ayarla abartmadan bi kaç seferde anlarsın ne kadar çekiyor suyu) Suyu çektikten sonra içine bir miktarda süt döküyorsun 2-3 dk daha bekleyip yulaf o sütüde çektimi burdan sonrasını nasıl tatlandırmak istersen sana kalmış :) Ben genelde muz kullanıyordum fındık fıstıkta atabilirsin, fıstık ezmesi ile yiyebilirsin tahinde konulabilir ama kalorisi yükselir mesela muz+tahin+fındık,fıstık vs.. güzel olabilir .

Genelde kahvaltıda yenir. Yanına 2-3 tane yumurta haşlarsın kesersin güzelce onları üstüne bi pul biber yanlarınada az zeytin falan al sana en saglıklı kahvaltı.

İk önce çok az süt ile kaynat biraz da bal koy soğusun o o lapanın üzerine 1.5 su bardağı soğuk süt koy biraz da fıstık ezmesi ve de meyvelerle müthiş oluyor üzerine biraz da ceviz koy 5 t ye kahvaltı

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı