Yumruk attıktan sonra el bileğim hiçbir şekilde dönmüyor

112819

Kilopat
Arkadaşlar yaklaşık 2 saat önce amcamla kavga ettim maalesef. Ben yumruk atacakken yumruğum duvara geldi, felaket bir ağrı hissettim. Şimdi bileğimde ağrı var fakat hiçbir şekilde ne sağ ne sola hiçbir şekilde dönmüyor. Buz ile pres uyguladım, Dolorex falan içtim, ağrıdan dönmüyordur diye, ağrı hafifledi fakat yine hiçbir şekilde dönmüyor. Mesela kapının topuzunu çeviremiyorum, bileğim cidden kitleniyor. Büyük ihtimalle çıktı diye düşünüyorum, umarım çıkmamıştır. Bileğimin üstünde 3-4 cm uzunluğunda hafif bir morluk oluştu.

Boksör kırığı hayırlı olsun, hemen hastahaneye git, hiç oynama, şekil bozukluğu olmasın. Geçici alçı yaparlar şişi inince tekrar gidip alçı yaptırırsın. Alçıdayken doktorla konuş eğer şekil bozukluğu veya fonksiyon kaybı oluyorsa ameliyat ol. Bundan sonra o elinle yumruk atamayacaksın elbette.
Eğer bahsettiğin şekilde el bileğin dönmüyorsa. Boks yaptım 2 yıl.

Sana tavsiyem burada hiçbir şekilde tıp bilgisi olmayan insanlardan fikir alma. Hele ki internete hiç bakma. İnternette ufacık bir noktaya kanser diyorlar çünkü. Git acile, hemen koş!

Burası çok önemli, oraya gittiğinde ne oldu diye sorduklarında kavga ettim falan deme, masaya vurdum de, arkadaş arasında şakalaşma olsa bile hastane polisini çağırmaları gerekiyor. Boks antremanında oldu da diyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burası çok önemli, oraya gittiğinde ne oldu diye sorduklarında kavga ettim falan deme, masaya vurdum de, arkadaş arasında şakalaşma olsa bile hastane polisini çağırmaları gerekiyor. Boks antremanında olduda diyebilirsin.
Merak etme, günde yüzlerce hasta ve yüzlerce kırık yumruk görüyorlar. Sen ne dersen de onun amcaya atılmaya çalışılan yumruk olduğunu anlarlar. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı