Yumruk nasıl atılır? Nasıl hissettirir?

Hayatımda hiç kimseye yumruk atmadım. İleride ihtiyacım olabilir diye öğrenmek istiyorum. Bu nasıl bir histir? Doğru yumruk atmanın detayları nelerdir?
Anlık gelişiyor. Adrenalinden dolayı o anda hissetmiyorsun diyebiliriz. Beklemediğin bir anda gelen yumruk acı verebiliyor. Tarif etmesi zor bir durum.

Yumruğu atmadan elini sıkma tam yumruğu atarken sık elini gücü toplayıp indirirsen adamın çenesini bile kırarsın.

Hayatımda hiç kimseye yumruk atmadım. İleride ihtiyacım olabilir diye öğrenmek istiyorum. Bu nasıl bir histir? Doğru yumruk atmanın detayları nelerdir?

Yumruk atmayı bilmek kolaydır ama nereye atmak istediğin zordur yanlış atarsan elin kırabilir ama mükemmel bir yumruk bir insanı bayıltabilir adrenalin ile acıyı pek hissetmesiniz ama sonrası biraz acılı geçebilir.

Omuzundan güç alarak çeneye vurman lazım. Eğer kafatasına vurursan zarar gören sen olursun hatta elini bile kırabilirsin. Esnek bir şekilde hareket et tam vuracağın an yumruğunu sıkabildiğin kadar sıkıp vur. Fakat bundan sonraki süreçte %90 pişman oluyorsun. Boğuşmak dövüşmek hayvan işidir. Kavga son nokta olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı