Yumurta, Sperm ve Yumurtadan Mı Oluşuyor?

• Konuyu başlatan mustafacelebi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
M

mustafacelebi

Ziyaretçi
Yumurta, sperm ve yumurtadan mı oluşuyor? Bir arkadaşım söyledi inanamadım, bu gerçekten doğru mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yumurta bir hücre, sperm ayrı bir hücre. Kastettiğin eğer tavuk yumurtası ise, ki başka bir mantık kuramadım, içerisinde sperm olup olmaması, yumurtanın döllenmiş olup olmamasına bağlıdır. Kümes hayvanlarının üreme şekli biraz farklı işliyor çünkü. Yediğin yumurta döllenmiş ise içerisinde sperm vardır evet. Bunu öğrenmenin bir yolu yok.

Marketlerden alınan paketlenmiş yumurtalarda böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Ama köylerden alınacak doğal tavuk yumurtalarında olabilir.

Yememeniz gereken yumurtayı anlamak kolay. images.jpg şu şekilde kırmızılık varsa yemeyin.

Çiğ ve kırılmış olduğuna dikkat çekmek gerek. Kendin pişiriyorsan ve kırarak pişiriyorsan bu yolla anlamak mümkün. Tabi rengin bu aşamaya gelmesi için biraz zaman geçmiş olması gerekiyor, bu hali biraz embriyonun gelişmeye başlamış hali.

Market yumurtaları görüşüne tamamen katılıyorum, tavuklar daha çok yumurtlasın diye ışık geçişlerini simüle ediyorlar, pek çoğu horozu uzaktan bile görmeden paket tavuk olarak satışa sunuluyor.

Ayrıca döllenmiş yumurtayı yemenin herhangi sağlıksız bir yanı olmadığını da not edelim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı