Yunanistan vatandaşı hangi ülkelerde çalışabilir?

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Türk ve Yunan çifte vatandaşım. Malum ülkemizin durumu pek parlak değil, arkadaşlarım sürekli neden yurt dışına gitmediğim konusunda beni darlıyor fakat en azından burada da şansımı denemek istiyordum, ama 2023'te malum sonuç tekrardan oluşursa bu sefer hiç kalmak isteyeceğimi sanmıyorum. Yunan vatandaşı olarak mesela Almanya'ya dümdüz gidip çalışabilir miyim? Böyle bir imkanım var mı?

Yunanca bildiğini varsayarak söylüyorum, bu konuda Yunanca kaynaklara bakmanı öneririm. Bildiğim kadarıyla AB vatandaşı olman sana hemen işe girme hakkı vermiyor ama çalışma ve oturma izni alırken kolaylık sağlıyor.

Yunanca bildiğini varsayarak söylüyorum, bu konuda Yunanca kaynaklara bakmanı öneririm. Bildiğim kadarıyla AB vatandaşı olman sana hemen işe girme hakkı vermiyor ama çalışma ve oturma izni alırken kolaylık sağlıyor.
Yok hocam bilmiyorum, yazları gidiyordum anne tarafım orada onlar da Türk zaten. Şu an malum euronun durumu o yüzden uzun zamandır gidemedim hiç.

Böyle bir kaynak buldum anladığım kadarıyla şartsız şurtsuz 3 ay kalma hakkım var, sonrasında iş bulursam kalabiliyorum sanırım.

Geri
Yukarı