Yurt dışı alışveriş gümrük vergi sınırı 30 Euro'ya düşmesi

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Çoğumuz belki de bazı eşyalarını yurtışından alıyordu ve 75 €'yu bile az bulurken artık 30 € oldu. Bunu ilk duydugumda şok oldum malesef çok kötü oldu bu bizler için. Sizin bu konuda yorumunuz nedir?

Onlar %5'lik dilim içindeler. Çoğu gümrükte kalır ve vergisini ödeyip alırsın yada geri yollanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce 150 € olacak diye duymuştum. Sonra birden 30 € düştü haberini duyunca açıkçası şok oldum. Resmen ters köşe oldum. Ama resmi gazete de yayınlandı mı? Bir bilgisi olan var mı? Bir ümit vazgeçerler diye umut ediyorum.

Önce 150 € olacak diye duymuştum. Sonra birden 30 € düştü haberini duyunca açıkçası şok oldum. Resmen ters köşe oldum. Ama resmi gazete de yayınlandı mı? Bir bilgisi olan var mı? Bir ümit vazgeçerler diye umut ediyorum.

Belki resmi gazetede yayınlanırsa memurlar daha duyarlı olabilir.

Vazgeçerler inşallah temennimiz o ama yılbaşına kalmadan veya yılbaşında resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girecek deniliyor. Bakanda öyle demiş zaten önümüzdeki bir kaç gün içinde resmi gazetede yayınlanır diye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı