Yurt dışı arama paketi aktif olmasına rağmen telefon çalmıyor

Fravs

Hectopat
Hocalarım öncelikle selam. Yurt dışındaki birini aramak için operatörümden "yurt dışı" paketini aktif ettim. Fakat aktif etsem de yurt dışındaki şahısı aramaya çalıştığımda çalmayıp direkt çağrıyı sonlandırıyor sebebi karşıdaki şahısın yurt dışı paketi olmaması mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşıdaki kişide de olduğu ülkeye yabancı bir telefon numarası varsa herhangi bir paketi olması gerekiyor diye biliyorum. Olayın nasıl çalıştığını bilmiyorum. O da Türk numaralıysa çağrı alamıyor. TürkTelekom ile bizzat deneyimlemiştim. Lanet Telekom. Yaptığım işlemi 1 ay sonra onaylamıştı.

Hat yurt dışı aramalar için açık mı?

Hocam yurt dışı için hattım açık. Karşı tarafa SMS ile iletişime geçebiliyorum fakat arama ile ulaşamıyorum.

Karşıdaki kişide de olduğu ülkeye yabancı bir telefon numarası varsa herhangi bir paketi olması gerekiyor diye biliyorum. Olayın nasıl çalıştığını bilmiyorum. O da Türk numaralıysa çağrı alamıyor. Türk Telekom ile bizzat deneyimlemiştim. Lanet Telekom. Yaptığım işlemi 1 ay sonra onaylamıştı.

Doğrudur hocam. Evet galiba karşı tarafın da yurt dışı zımbırtısını aktif etmesi gerekiyor.

Sağ olasınız.

Hocam yurt dışı için hattım açık. Karşı tarafa SMS ile iletişime geçebiliyorum fakat arama ile ulaşamıyorum.

Sesli arama ve SMS ayrı ayrı kapalı / açık olabilir.

Senin herhangi bir sesli uyarı (Hattınız yurt dışı aramalara kapalı, aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor vs.) almaman biraz tuhaf.

Sen müşteri hizmetlerini aradın mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı