Yurt dışı iPhone 11 alınır mı?

İbrahimEfe6060

Centipat
Daha fazla  
İkinci el sarı platformdan almayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim alınır mı? Eğer sıfır yurt dışı almak istersem nerede bulabilirim IMEI işini de anlatabilir misiniz?

İkinci el sarı platformdan almayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim alınır mı? Eğer sıfır yurt dışı almak istersem nerede bulabilirim IMEI işini de anlatabilir misiniz?

iPhone 11 biraz eskidi fakat IMEI olayını anlatayım. IPhone'lere asla kalıcı IMEI atılmıyor size bahsedilen geçici kayıt. Geçici kayıt olayı ise pandemi nedeniyle yurt dışından gelen cihazlara 2 aylık kullanım hakkı sunuyor. Bu süre her 2 ay sonunda 2 ay daha uzatılıyor diyorlar. Fakat her an bu sistemin kalkması an durumu. Bir de bildiğim kadarı ile her yıl ocağın 1'inde 4+4 kullanım hakkı veriliyormuş. Fakat son anlattığım ne kadar doğru emin değilim.

Düzeltme: Kalıcı IMEI atılıyor fakat pasaport ile kayıt ettirmeniz gerek. Pasaport ile kayıt ettirtmiyorsanız da Kıbrıs gibi kimlikle gidilen ülkelere gidip yapabilirsiniz. Şartları;

• 6 ay içinde ülke dışına çıkmak.
• 2800 TL civarı bir kayıt ücreti.
• 3 yıl boyunca sadece kayıt yaptırdığınız kişi adına hattı kullanabilme.

BTK'den bakabilirsiniz.

Alınabilir bence. IMEI konusu pasaport gibi düşünün telefonun kimliğidir. İnternetten IMEI sorgulama diyerek imeinizi sorgularsanız hangi cihaza ait bir IMEI olduğunu falan görebilirsiniz. Yurt dışı cihazlar ucuzdur çünkü IMEI kayıtları yapılmaz ve kısa sürede kapanır. IMEI kayıt etmek isterseniz de 2000 TL üzeri gibi ücret ödeme zorunluluğunuz var. Genelde ucuza kaçmak adına IMEI kopyalama denilen tekniği uyguluyor insanlar. Bu mantık şöyle işliyor, telefon Android ise root atılıyor ve IMEI'si başka bir cihazınki ile kopyalanıyor. Bu sayede sizin telefon iPhone 11 ise sistemde Nokia 3310 gözüküyor. Bu işlem yasa dışı olduğu için yakalanma olasılığınız var. Ancak kullanılmayan bir telefonda yapılırsa sıkıntı yaratmaz size.

Alınabilir bence. IMEI konusu pasaport gibi düşünün telefonun kimliğidir. İnternetten IMEI sorgulama diyerek imeinizi sorgularsanız hangi cihaza ait bir IMEI olduğunu falan görebilirsiniz. Yurt dışı cihazlar ucuzdur çünkü IMEI kayıtları yapılmaz ve kısa sürede kapanır. IMEI kayıt etmek isterseniz de 2000 TL üzeri gibi ücret ödeme zorunluluğunuz var. Genelde ucuza kaçmak adına IMEI kopyalama denilen tekniği uyguluyor insanlar. Bu mantık şöyle işliyor, telefon Android ise root atılıyor ve IMEI'si başka bir cihazınki ile kopyalanıyor. Bu sayede sizin telefon iPhone 11 ise sistemde Nokia 3310 gözüküyor. Bu işlem yasa dışı olduğu için yakalanma olasılığınız var. Ancak kullanılmayan bir telefonda yapılırsa sıkıntı yaratmaz size.

IPhone'lerde IMEI kopyalama olmuyor hocam.

Hocam ben de 11 alacağım ama sıfır alacağım yurt dışı alıp yapacağınız masraf zaten sıfır parasına denk geliyor. Ayrıca yurt dışı almak bana mantıklı gelmiyor çoğunlukla yenilenmiş olarak satılıyor diye biliyorum.

Hocam ben de 11 alacağım ama sıfır alacağım yurt dışı alıp yapacağınız masraf zaten sıfır parasına denk geliyor. Ayrıca yurt dışıalmak bana mantıklı gelmiyor çoğunlukla yenilenmiş olarak satılıyor diye biliyorum.

Bu zamanda yurt dışı almak az da olsa mantıklı ben Redmi Note 8 kullanıyordum üstüne çok koymadan Samsung Note 10 aldım gayet memnunum. IMEI'si sıkıntı onu da halledeceğim inşallah.

Hocam ben de 11 alacağım ama sıfır alacağım yurt dışı alıp yapacağınız masraf zaten sıfır parasına denk geliyor. Ayrıca yurt dışı almak bana mantıklı gelmiyor çoğunlukla yenilenmiş olarak satılıyor diye biliyorum.

Hepsi öyle olmuyor hocam, fakat dediğiniz gibi neredeyse masraflarla aynı fiyata geliyor. Bir de garantisi olmuyor diye biliyorum yurt dışı IPhone'lerin.

Yeni konular

Geri
Yukarı