Yurt dışı iPhone alınmalı mı?

Paradox_xeno

Hectopat
18k ya filan yurt dışı iPhone almayı düşünüyorum. Öncelikle telefonu pasaporta veya kimliğe kaydettiremem. Şimdi toplam 8 ay bittikten sonra hala arama yapmak için izleyebileceğim yöntemler var mı? Aynı iCloud kullanan cihazlar ile öyle bir şey varmış sanırıım. Bazıları ilk 6 ay için 4ay, son 6 ay için 4 ay kullanabilirsin diyor. Doğru mudur? Bu fiyata yd iPhone mantıklı mıdır? Mantıklıysa ne alınır? Sormamış olsam bile bildiklerinizi anlatabilir misiniz?

Yurt dışına çıkmadığınız sürece yurt dışı telefon almak tamamiyle mantıksız.

Pasaport kayıt ettirirseniz ömür boyu kullanırsınız sorunsuz. Benim bildiğim 6 ay geçtikten sonra hat aramalara ve aramaya kapanıyor. İnternet üzerinden arama yapabilirsiniz.

Alınmaz. 18 bine 2.el iPhone 12 alırsın. YD iPhone'ların satışı zor pasaporta kayıt ettirsen de satması zor şahsen kendim alıp satarken pasaport kayıtlı cihaz almıyorum çoğu yerde pek sağlıklı bakmıyor. TR Cihazı iPhone 12 bakmanız en mantıklısı.

Pasaport kayıt ettirirseniz ömür boyu kullanırsınız sorunsuz. Benim bildiğim 6 ay geçtikten sonra hat aramalara ve aramaya kapanıyor. İnternet üzerinden arama yapabilirsiniz.

Pasaport kaydı için yurt dışına giriş çıkış yeterliymiş. Gürcistan'a yakın şehirlerimizde oturuyorsa giriş yapıp 1 gün geçtikten sonra geri dönünce de kayıt yaptırabilir.

Gürcistan, Bulgaristan ya da Kıbrıs'a gir çık yaparak kayıt ettirin ama bunun masrafları + şu an telefon açma ücreti 6000TL. Telefon modeline göre değişir 18K'ya ne alıyorsunuz bilmiyorum ama genel olarak değmiyor.

Geri
Yukarı