Yurt dışı iPhone almak

er4yakcay

Hectopat
Arkadaşlar Türkiye'den yurt dışı telefon alıp 2700 TL'lik IMEI kayıt ücretini ödedikten sonra, 3 takvim yılı benim hattım dışında başkasının kullanamaması haricinde herhangi bir dezavantajı var mı? Ayrıca daha önce birisi tarafından IMEI kaydı yapılmış bir telefonun üstüne tekrar ben 2700 TL verip IMEI kaydı yaptırabiliyor muyum? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar Türkiye'den yurt dışı telefon alıp 2700 TL'lik IMEI kayıt ücretini ödedikten sonra, 3 takvim yılı benim hattım dışında başkasının kullanamaması haricinde herhangi bir dezavantajı var mı? Ayrıca daha önce birisi tarafından IMEI kaydı yapılmış bir telefonun üstüne tekrar ben 2700 TL verip IMEI kaydı yaptırabiliyor muyum? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Resmi Gazete'de yayımlanan bilgilere göre 2023 IMEI kayıt ücreti vergi, harç ve bazı cezalarda uygulanacak olan artış oranı % 122,39 olarak hesaplandı. Herhangi bir indirim uygulanmazsa 2023 IMEI kayıt ücreti 2 bin 732 TL'den 6 bin 91 TL'ye yükselecek.

Ocak ayındao 2700 TL olacak 6100 TL. Bilgin olsun. Ayrıca IMEI kaydı yapabilmen için kayıt yapacağın belgeyle ülkeye son 1 yıl içinde giriş yapmış olman gerek. Pasaporta kayıt edeceksen o pasaportla yurt dışına girip gelmiş olman gerekiyor.

2732₺ Ocak ayından sonra 6091₺ olacak.

3 yıl satamama ve pasaport üzeri olan hatlar harici kullanılmamasından başka dezavantajı yok.

Ocak ayındao 2700 TL olacak 6100 TL. Bilgin olsun. Ayrıca IMEI kaydı yapabilmen için kayıt yapacağın belgeyle ülkeye son 1 yıl içinde giriş yapmış olman gerek. Pasaporta kayıt edeceksen o pasaportla yurt dışına girip gelmiş olman gerekiyor.
Evet biliyorum.Birkaç gün içinde Batum'a gidip geleceğim ama orası bu aralar çok yoğunmuş o yüzden telefonu Batum'dan almak yerine Türkiye'den almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı