Yurt Dışı Telefon Alınır mı?

TAHAU

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar, yeni bir telefon almak istiyorum ama fiyatları görünce bir yurt dışı telefon fiyatlarına bakayım dedim. Sahibinden'de falan satan çok ancak bunlar açılıyor mu, pasaporta mı oluyor? Ayrıca 4 ayda bir açtırma falan filan diyorlar. Sizce 0 telefon mu almalıyım, yoksa yurt dışı alıp açtırma seçeneği varsa açtırmalı mıyım?

Bu cihazlar yasal değil, alıp almamak sizin sorumluğunuzda. Yarın bir gün cihaza bir şey olursa muhatap da bulamazsın. Bu cihazların garantileri yok çünkü. Bunları göz önüne alarak tercihini yap.
Garantisiz almak da pek aklıma yatmıyor açıkçası ne de olsa yeni teknoloji sorun çıkarması her zaman olası ama bilmiyorum ekstra ucuz olması dikkatimi çekmişti.

Alacaksan bence bir nebze iphona daha mantıklı gibi bildiğim kadarıyla telefon senin tarafından getirilmeli yeni yönetmelikte gene de okumakta fayda var.

Açıyorlar telefonu, 6 ay sonra kapanıyor, tekrar açtırıyorsun. Elimde Samsung S5 hurdası var, hala açtırıp açtırıp kullanıyorum. :D

Bu arada, her telefoncu açmıyor, açan yeri bulman lazım. Suriyeli telefoncular kesin açıyorlar. Bu işin ustası olmuşlar.

Arkadaşlar, yeni bir telefon almak istiyorum ama fiyatları görünce bir yurt dışı telefon fiyatlarına bakayım dedim. Sahibinden'de falan satan çok ancak bunlar açılıyor mu, pasaporta mı oluyor? Ayrıca 4 ayda bir açtırma falan filan diyorlar. Sizce 0 telefon mu almalıyım, yoksa yurt dışı alıp açtırma seçeneği varsa açtırmalı mıyım?
Piyasada kaçak diye tabir edilen cihazlar bunlar gümrük kaydı olmadığı için hat takılamıyor genelde bazı telefon bayileri teşirde bunları kullanır

@drburak Mardin bölgesi bu konuda alfa olmuş bildiğim kadarıyla tanıdıklarda oradan alıyorlar xD
@Tituss Zaten sınavdan sonra İphone alırım diyordum da maalesef fiyatları 9 ayda deli uçtu 3 yıllık İphone 11'i de almak istemiyorum açıkçası.

Belliki sık telefon değiştiren biri değilsin gibi alabiliyorsan üst model almaya çalış uzun ömürlü olsun yurt dışı Android de hepsini kırıyorlar cuzi miktara ama işte bir gün uyandığında telefonun açılmayabilir tekrardan iPhone biraz daha güvenli bu konuda fakat oda IMEI kaydettirmek için fazla para ödüyorsun.

IMEI attırma mevzusu cihazdan cihaza değişir. Almayı düşündüğünüz modelleri yazarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı