Yurt dışı telefonların garantisi nedir?

Onu yazılımla değil diye biliyorum donanımsal bir şey olması lazım.
RSA donanımsaldır haklısınız ama fabrika yazılımı elde edilirse kalanını halledilebilir. Mi 11 Lite modelinde eng ROM sızdırıldığı için IMEI işlemi malum yolla yapılır hale geldi. Eng ROM olmadan RSA'yı yazılımsal olarak geçme yolu çok sakat.

RSA donanımsaldır haklısınız ama fabrika yazılımı elde edilirse kalanını halledilebilir. Mi 11 Lite modelinde eng ROM sızdırıldığı için IMEI işlemi malum yolla yapılır hale geldi. Eng ROM olmadan RSA'yı yazılımsal olarak geçme yolu çok sakat.

Anladım hocam aydınlattığınız içib teşekkürler ☺️

Çok sağlıklı olduğu söylenmiyor hocam, bakalım inşallah çözülür :)

Telefonu şu anda yurt dışından getirilerek uygun fiyatlara satılıyor. Hem biz kullanıcılar için kar sağlayıp hem de satıcılara güzel bir kar bırakıyordu. Çinli firma 2018 gibi tek hatlı telefonları tamamen RSA yazılımıyla şifreleyerek bu telefonları blok etti ancak çift hatlı telefonlarda 1. hattını kapatıp 2. hattını RSA şifreleme yazılımını yapmıyordu. 2021 yılında artık çift hatlı telefonların iki hat bölümünü de tamamen blokladılar ve yurt dışından getiren arkadşların elinde patladı, bu yüzden biraz daha kar marjını düşürerek bizlerin ilgisini çekmeye başladı. Alan arkadaşların çoğunun elinde kaldı, yani kapanmaz diyen arkadaşlar şu anda yalan söylemekte. Kesinlikle 2021'de çıkan yurt dışı telefonlarını almanızı tavsiye etmiyorum. Bu arada bu RSA kilidini anakarta müdahale edip dervre dışı bırakıyorlarmış ancak telefonu tamamen öldürme şansınız da varmış. Müdahale edip RSA kilidini kaldıranlarda da çok problem yaşayanlar var, telefon çekme.

Hocam bilgili birisiniz sanırım. Elimde S20 Ultra cihazı var yurt dışından gelen bir cihaz, satıcı eski telefonunun IMEI'sını attırmış kapanma olmaz diyor. Eğer kapanırsa sen tekrar attırabilirsin diyor henüz bir para vermedim alıcıya telefon elimde ne yapmam gerek?

Hocam bilgili birisiniz sanırım. Elimde S20 Ultra cihazı var yurt dışından gelen bir cihaz, satıcı eski telefonunun IMEI'sını attırmış kapanma olmaz diyor. Eğer kapanırsa sen tekrar attırabilirsin diyor henüz bir para vermedim alıcıya telefon elimde ne yapmam gerek?
G985F modeli ise, Chimera Tool model listesinde IMEI repair ve Patch Cert aktif gözüküyor. Yani repair olabiliyor. Ancak, telefonunuz Mayıs ayı güncellemesi aldıysa ve U1 versiyondan yüksekse repair olmayabilir. Telefon ekranınızdan *#1234# yapıp çıkan AP/CP versiyon bilgisini paylaşabilir misiniz acaba

G985F modeli ise, chimera tool model listesinde IMEI repair ve patch cert aktif gözüküyor. Yani repair olabiliyor. Ancak, telefonunuz mayıs ayı güncellemesi aldıysa ve U1 versiyondan yüksekse repair olmayabilir. Telefon ekranınızdan *#1234# yapıp çıkan AP/CP versiyon bilgisini paylaşabilir misiniz acaba.

Hocam S20 Ultra 5G 512 GB model tam olarak budur.

Geri
Yukarı