Yurt Dışı telefonların kayıt süresi uzatılabilir mi?

Zaten sen uğraşmıyorsun telefoncu onu hallediyor.
Hayır biliyorum. Fakat adamların yaptıkları IMEI atmak değil ve zaten adam yasa dışı olduğunu diyor. Adamın yaptığı şey pasaportu olmayıp veya yurt dışına çıkışı olmayanlara bu konuda yardım ediyor. Ve e-devlet üzerinden telefonun kullanım süresini uzatıyor ve para alıyor.

Yasal bir yöntem olarak geçici IMEI kaydı yapanlar var. Hollanda'dan getirdiğim iPhone X cihazım kapanmadan 2-3 ay önce imeiuzatma.com'dan 12 aylık IMEI uzatma almıştım. Hala telefonumu normal bir şekilde kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım tavsiye ederim.
Siparişi verdikten sonra takip bağlantısı veriyorlar oradan görebiliyorsunuz. Ayrıca 12 aylık alacağınızı söylerseniz WhatsApp üzerinden indirim de yapıyorlar.

Bilmeyenler için yazayım ya da yanlış anlayanlar için. Evet yurtdışı telefonları ömürlük açtırmak için pasaporta işletmeniz gerek. Eğer pasaportunuz yok ise zaten ortalama 4-8 ay telefonlar türkiye de açık. Kapanmaya yakın herhangi bir telefoncuya gidin e sim yapmak istediğinizi söyleyin. Ya da bir sürü kişi var ( imail atmıyorlar ) bu işi yapan sadece imail süresini uzatıyorlar 50,₺ 200,300 tl gibi rakamlarla istediğin süre kadar uzatabilirsiniz. Yani başka bi telden i mail nosunu hacklemiyorlar!

Arkadaşlar elimde yurt dışı iPhone 12 var. Sahibinden sitesinden aldım. Sahibinden'de bir arkadaş aynı şekilde yurt dışı kayıtsız, aktivasyonsuz telefon satıyor. Araştırdım Instagram'da hesabına baktım bayağı bilinen ve cihaz alınan bir mağazaymış. Bu arkadaş 300TL'ye yurt dışı kayıtsız telefonların kayıt süresini 12 ay uzatabiliyormuş. Aynı şekilde başka bir mağaza 100TL'ye 4 ay kayıt süresi uzatıyormuş. Acaba bunlara güvenilir mi? Kayıt süresini uzatmak istiyorum.

Benim tanıdığım bir abim var kardesim diyor yurt dışı iOS ürünlere Max 2 ay atılıyor IMEI diyor 2 ayda bir attırman lazım diyor 2 aydan fazla diyen varsa yalan söylüyordur dedi.

Biraz araştırma ile pandemi yüzünden pasaport ile kullanım süresi +30 gün uzatılabilirmis yani 120+30 ile 150 gün kullanım süresi oluyormuş sonra yeni düzenleme ile 365 gün yapmışlar sanırım buradaki açık ile kendi pasaportlarıdan uzatiyorlar senin pasaportun varsa sende yapabilirsin. Bu düzenleme pandeminin bitmesi ile iptal edilirse ne olur orası belli olmaz.

Benim tanıdığım bir abim var kardesim diyor yurt dışı iOS ürünlere Max 2 ay atılıyor IMEI diyor 2 ayda bir attırman lazım diyor 2 aydan fazla diyen varsa yalan söylüyordur dedi.
iPhone'ye IMEI atılmaz. Bizim dediğimiz IMEI uzatma.

Nereden uzattın, sıkıntı var mı şu an bende 12 alacağım adam 1 yıl benden diğer yıllar 450 TL verip 1 yıllık uzatabilirsin dedi.
imeiuzatma.com sitesinden hallediliyor işlem.

Biraz araştırma ile pandemi yüzünden pasaport ile kullanım süresi +30 gün uzatılabilirmis yani 120+30 ile 150 gün kullanım süresi oluyormuş sonra yeni düzenleme ile 365 gün yapmışlar sanırım buradaki açık ile kendi pasaportlarıdan uzatiyorlar senin pasaportun varsa sende yapabilirsin. Bu düzenleme pandeminin bitmesi ile iptal edilirse ne olur orası belli olmaz.
Devlet bu açığı fark edince aldıkları telefonları tablet olarak kullanmaya devam edecekler. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı