Yurt dışı telefonu giriş tarihinden önce kullanmak

MasterPiece

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Akrabamız vasıtasıyla yurt dışından iPhone getirteceğim ancak yeni düzenleme ile birkaç küçük sorun oldu. Getirilen telefonun hat sahibinin üzerine kayıtlı olması gerekiyormuş ayrıca kayıt yaptırılırken, kayıt yaptıracak kişinin bir süre önce yurt dışına çıkıp girmesi gerekiyormuş. Bundan dolayı telefon geldikten yaklaşık bir ay sonra yurt dışına çıkıp giriş işlemi yapacağım. Tabi bunu yapmadan önce telefon benim elime ulaşacak.
Sorum şu getirilen telefonu yurt dışı giriş tarihimden önce açıp kullanıp daha sonrasında girdiğimde kayıt ettirebilir miyim? Giriş tarihime dikkat ederler mi?

Telefon direkt kapalı olarak gelmiyor. Belli bir kayıtsız kullanım süresi var. İphone için bu süre ne kadar bilmiyorum ama en az 4 ay olduğundan eminim.

Ben abime sorabilirim sorunu abim 2-3 ay önce yurt dışından iPhone 12 Pro getirtti ama şu an okuyacak zamanım yok bana sorunu özetler misin?

Ben abime sorabilirim sorunu abim 2-3 ay önce yurt dışından iPhone 12 Pro getirtti ama şu an okuyacak zamanım yok bana sorunu özetler misin?

Yurt dışından akrabamız telefon getirecek ancak ben ülkeden çıkıp girmediğim için pasaporta kaydedemiyorum. Temmuz gibi çıkacağım ancak telefon çıkmadan önce elime ulaşacak. Telefonu kullanabilir miyim kaydettirirken sıkıntı yaşar mıyım diye sormuştum.
Telefon direkt kapalı olarak gelmiyor. Belli bir kayıtsız kullanım süresi var. iPhone için bu süre ne kadar bilmiyorum ama en az 4 ay olduğundan eminim.

Evet e-Devlet üzerinde baktım 120 gün gibi bir süre veriyordu kayıtsız süre için. Ama telefon acaba sıkıntı çıkarır mı yurt dışından giriş tarihinden önce açtığım için.

Herhangi bir sorun olmaz. Mesela cihazı kayıt ettirmezsiniz 1 yıl kapalı durur ettirirsiniz açılıp kullanılabilir hale gelir. Her şekilde kayıt ederler sorun olmaz.

Geri
Yukarı