Yurt dışına çağrılar kapalı olmasına rağmen yurt dışı araması yapmışım

yusufYAZICI155

Hectopat
Merhaba +221 alan kodlu telefondan birisi bana WhatsApp üzerinden bana mesaj attı. "bêni aradin" yazdı ben de itiraz ettim. SS istedim anında attı.
Telefonumdan arama kayıtlarına baktım böyle bir şey yok. O gün 2 gelen çağrı vardı onlarda kayıtlı zaten. Çok konuşan birisi değilim. Fakat adamın SS'ine baktım aynı benim telefon numaram gözüküyor.

> Yurt dışı çağrıları kapalı.
> Telefon kayıtlarımda böyle bir şey yok.

Bu nasıl oluyor? Adam "ok" deyip fazla uzatmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturaya fazladan bir şey gelmemişse, karşıdaki dolandırıcı olabilir. Gelmişse de telefondaki bir uygulama, verilen izin sayesinde kendisi sizin haberiniz olmadan arama yapmış olabilir.

Faturaya fazladan bir şey gelmemişse, karşıdaki dolandırıcı olabilir. Gelmişse de telefondaki bir uygulama, verilen izin sayesinde kendisi sizin haberiniz olmadan arama yapmış olabilir.
Uygulama dahi bile olsa yurtdışına arama yapmış olamam ki?
Belki fake mail olayları gibi yapılmıştır. Ayrıca faturanıza bir şey yansımadıysa kafaya takacak bir şey yok.
Faturama birşey yansımadı ve nasıl yansısın? Fake mail nasıl olacakki?

@yusufYAZICI155 uygulama arayabilir. Tabiri caizse ruhunuz duymaz bile. Aynısını babam yaşadı, tabii o sefer TR'den bir kişiyi aramıştı uygulama.
Her önüne gelen uygulamayı yüklemiyorum ve izin yöneticisine baktım dandik uygulamalar yok yani? Hepsi Google, Samsung, Facebook uygulamalarının erişimi var.

Önceden operatörlerde yönlendirme açığı vardı. Birisi sizin numaranızla istediği gibi birilerini arayabiliyor veya çağrı alabiliyordu. Belki o tarz bir şey olmuştur.

Geri
Yukarı