Yurt dışına çıkacak birine ne önerirsiniz?

tqgnoxb

Femtopat
Daha fazla  
Bu yıl yakın zamanda ilk defa yurt dışına çıkacağım. Avrupa'da bir ülkeye gitmeyi planlıyorum. Ne önerirsiniz, neyi tavsiye edersiniz?

Bilmiyorum dilin ne kadar iyi ama konuşmaktan çekinmemek gerekiyor, ne kadar süreyle gideceksiniz onu da bilmiyorum ama ilk başta gittiğinizde insanlar çok hızlı konuşuyor anlamıyorsunuz gibi oluyor ama ilk iki gün içerisinde kulağınız alışmaya başlıyor. Bir de gezebildiğiniz kadar gezin, hatıra olabilecek şeyler satın alın, fotoğraflar çekin hatıra kalsın, her sokakta gördüğünüze inanmayın hile hurda yapıp turist kandıran insanlar var.

Bu yıl yakın zamanda ilk defa yurt dışına çıkacağım. Avrupa'da bir ülkeye gitmeyi planlıyorum. Ne önerirsiniz, neyi tavsiye edersiniz?
Duolingo'dan gideceğin ülkenin dilini az biraz öğren. Olmadı yanına bir tane gideceğin ülke ile alakalı rehber olacak kitap olsun. O tür kitaplarda günlük hayatta kullanılan çoğu kelimenin türkçe anlamı yazar. Başın derde girdi mi nasıl yardım istenir bir sürü yönerge var. Gideceğin ülkede ne yenir, uygun fiyata kalacak yerler, festivaller & bayramlar ve daha fazla konuda yardımcı olur. Önceki okulumda bir çocukta o kitaptan vardı inceledim bayağı hoşuma gitti ondan al çok işine yarar bence.

Gezebildiğiniz kadar gezin, önemli yerleri görün, insanlarla konuşmaya çalışıp dilinizi geliştirin. İnsanlara asla güvenmeyin ve dikkatli olun. Şimdiden iyi keyifler.

Bilmiyorum dilin ne kadar iyi ama konuşmaktan çekinmemek gerekiyor, ne kadar süreyle gideceksiniz onu da bilmiyorum ama ilk başta gittiğinizde insanlar çok hızlı konuşuyor anlamıyorsunuz gibi oluyor ama ilk iki gün içerisinde kulağınız alışmaya başlıyor. Bir de gezebildiğiniz kadar gezin, hatıra olabilecek şeyler satın alın, fotoğraflar çekin hatıra kalsın, her sokakta gördüğünüze inanmayın hile hurda yapıp turist kandıran insanlar var.

Ercüment bey haklı, insan tekrar ettikçe gelişen bir varlık olduğu için sıkça insanlarla(onları sıkmayacak şekilde) konuşmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Geri
Yukarı