Yurt dışına çıkınca 1 ayda telefonumu aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
15 yaşında nasıl yapabildin bunu? Ayrıca anlattığına göre eskiden gitmişsin. Merak ettim doğrusu.

Ahh ahh yurt dışına gittiğimde bir kafede çalışmıştım. Tabii İngilizce yerlerde ama adam iyi biri cikti aldı yanına beni garson olarak parami kazandım ve istediğimi aldim abi. 1 ay çalıştım ve gidip kendime orada ilk telefonumu almıştım, çok iyiydi.
Hangi ülkeydi?

Ahh ahh yurt dışına gittiğimde bir kafede çalışmıştım. Tabii İngilizce yerlerde ama adam iyi biri cikti aldı yanına beni garson olarak parami kazandım ve istediğimi aldim abi. 1 ay çalıştım ve gidip kendime orada ilk telefonumu almıştım, çok iyiydi.

Yurt dışında yaşayan birisi olarak demem o ki kimse seni bir anda işe almaz, gerekli uygunluk, ikamet ve benzeri evrakların hepsini tamamlaman gerekir. Olaylar burada TR'de olduğu gibi değil, csb.

iPhone 13 alınabiliyor.

Türkiye alım gücü gayet iyi.

Değil mi bas ampule! Ak yoldasıdır sen şimdi. Doğru yoldaşın tebrik ederim.
Ah ah senin gibiler yok mu neyse... Daha ülkenin durumundan haberi yok alım gücü iyiymiş. Enflasyon her geçen gün artan, fiyatı artsa bile bir daha ucuzlamayan, asgari ücret ile geçinilemeyen, başındaki malum kişilerin sadece kendisini düşündüğü, vergiler ile ayakta duran, barışa, güce, daha doğrusu güzel bir refah seviyesine aç bu ülke. Neyin tartışmasını yapıyorsun burada. Senin ile tartışılmaz biliyor musun? Boşa yazıyorum aslında bunları anlayabilirsen tabii.

Değil mi bas ampule! Ak yoldasıdır sen şimdi. Doğru yoldaşın tebrik ederim.
Ah ah senin gibiler yok mu neyse... Daha ülkenin durumundan haberi yok alım gücü iyiymiş. Enflasyon her geçen gün artan, fiyatı artsa bile bir daha ucuzlamayan, asgari ücret ile geçinilemeyen, başındaki malum kişilerin sadece kendisini düşündüğü, vergiler ile ayakta duran, barışa, güce, daha doğrusu güzel bir refah seviyesine aç bu ülke. Neyin tartışmasını yapıyorsun burada. Senin ile tartışılmaz biliyor musun? Boşa yazıyorum aslında bunları anlayabilirsen tabii.
Almanya'da enflasyon %5 Türkiye'de %10 fark yok. Markete gittiğimde market arabasını doldurup çıkıyorum. Türkiye gayet yaşanabilir bir ülke. Biletlerde ucuz al Londra bilet 700-800 TL git beğenmiyorsan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı