Yurt dışına çıkınca 1 ayda telefonumu aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Almanya'da enflasyon %5 Türkiye'de %10 fark yok. Markete gittiğimde market arabasını doldurup çıkıyorum. Türkiye gayet yaşanabilir bir ülke. Biletlerde ucuz al Londra bilet 700-800 TL git beğenmiyorsan.
Nickini benim için 3 defa okur musun? Anlarsın en azından senin ile şimdi neden tartışmayı kestiğimi. Mükemmel ekonomimizde hayatta kalma da başarılar.

Hangi ülkede çalışıp aldın? Burada 1 kafeye girip çalışsan haftalık 150 TL falan alırsın. Xd. Avrupa da 470 euro aynı telefon burada 4 bin TL :D şaka gibi.

Sonra neoldu Türkiye'ye geri döndüm orada kalmak çok isterdim hayat şartları çok iyiydi çünkü.

Bende 2 sene evvel önce İsviçre'ye gitmiştim 3 ay orada kaldım. Vallaha muzaam bir ülke. Doğası, mimarisi olsun gerçekten beni çok etkiledi. Teyzemin yanında kalıyordum o sıra. Markete girdiğimizde 3 poşet dolusu malzeme ile çıkıyorduk teyzemin maaşı da emekli maaşıydı. Sonra Türkiye'ye dönünce suratım bir ekşidi. Mutsuz oldum.
Türkiye alım gücü gayet iyi.

Aynen bir iPhone 13 Pro Max 20k bayağı iyi. Biz 1K ya Apple'nin AirPods'larını alabilirken onlar 1K ya iPhone 13 Pro Max alıyor :D

Göz ardı edebilirsiniz arkadaşı, boşuna insanı sinir edip vakit çalıyor.

Öncelikle şunu söyleyeyim yaşım 15 falan değil kardeşimin hesabi ortak kullanıyoruz bazıları atmış bir yerinden diyor ama gerçek:) neyse birkaç ay yurt dışında kaldım burada yasak mı değil mi diye nasıl kaldığımı ve ise girdiğimi söylemek istemiyorum eğer yasak değilse moderatorler beni aydınlatsın anlatayım orada 3 4 ay kaldım elimde ki paralari bitirdim ve ise girdim 1 ayda da istediğim şeyi alıp ihtiyaclarimi giderip ülkeme geri döndüm bunun neyini atıyorum kafadan anlamadim.

Orasını sen yapacaksın ülkeden gidebilirsin beğenmiyorsan. Gayet güzel ülkede yaşıyoruz.

Baştaki tarafından sömürülmezsse güzel ülke. Ancak görüyonuz Karadeniz'in, salda gölünün, kaz dağlarının hali. Araplar bina dikiyor. Kentsel dönüşüm yerine saçma sapan mimariler yapılıyor sırf yaptık demeleri için. Ülkenin her bir yani beton kentleşme. Denetim yok. Eğitim sistemi rezalet. Ekonomi çok kötü. En sefil ülkeler sırasında 20. sıradayız. Bayağı iyiyiiz aynen Avrupa bizi kıskanıyor (!)

Öncelikle şunu söyleyeyim yaşım 15 falan değil kardeşimin hesabi ortak kullanıyoruz bazıları atmış bir yerinden diyor ama gerçek:) neyse birkaç ay yurt dışında kaldım burada yasak mı değil mi diye nasıl kaldığımı ve ise girdiğimi söylemek istemiyorum eğer yasak değilse moderatorler beni aydınlatsın anlatayım orada 3 4 ay kaldım elimde ki paralari bitirdim ve ise girdim 1 ayda da istediğim şeyi alıp ihtiyaclarimi giderip ülkeme geri döndüm bunun neyini atıyorum kafadan anlamadim.
Hangi vize ile hangi ülkeye gittiğinizi de belirtseniz mesela? en azından bilgi sahibi olalım, detay vermezseniz insanların inanmaması doğal yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı