Yurt dışına çıkmak için tavsiyeler

Hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsun? “Bıktım ya” demek maalesef işe yaramıyor. Başka bir ülkeye yerleşmek kolay bir iş değil. Bütün bir hayatını değiştirmen gerekecek.

Eğer vasıflı birisi olursan ticari yollarla (ekonomik yatırımlar, iş kurma vs. yöntemlerle), akademik yollarla (araştırma ya da öğretim görevlisi olarak), siyasi yollarla (diplomat, devlet görevlisi vs. olarak) yurt dışına çıkabilirsin.

Eğer vasfın yoksa ama paran varsa Malta gibi bazı ülkeler 650.000 € gibi bir parayla vatandaşlık hakkı sağlıyor.

Eğer vasfın yoksa ve bir de üstüne paran da yoksa kaçak olarak başka bir ülkeye iltica edebilirsin ki bu da en kötü seçenek.

Yurt dışına çıkmanın bir yolu yok mu? Yemin ediyorum, bıktım bu ülkeden ya.

Yurt dışında, bir ailenin kedisi bile olabilirim. Yok mudur bir yol?

Hocam istediğiniz ülkenin vatandaşı bir hanımla evlenebilirsiniz. Belirli miktarda yatırım yapabilirsiniz. Çoğu Avrupa ülkesi bu yöntemlerle vatandaşlık veriyor.

Nereden biliyorsun? Ben de hakkımı alamadım. Ben de zorluklar çektim. Siz PC alamıyorum diye zırlarken ben ekmeği zor buluyordum.
Genelleme yapmasanız güzel olur bilgisayara gelmeden önce ağlanan milyon tane şey var benim açımdan çünkü. Ekmeği zor mu buluyordunuz? İsveç bilmediğimiz gizemli bir krize girdi de bizim mi haberimiz yok? Ya da iş mi bulamadınız? Ya da kaçak gittiniz de size iş mi vermediler? Ya da pahalı bir şehirde az gelirle mi yaşamaya kalktınız? Kişi başı milli geliri 50 bin doların üzerinde olan bir ülkede aç kalmayı nasıl başardınız? Durum böyleyse neden 4 sene sonra tekrar gideceksiniz?

Ukrayna'ya vs. pasaportsuz gidilebilir, çok pahalı değil. Biraz birikmiş paranız varsa gidin 2 buçuk ay kalın gelin.

Hocam size tavsiyelerim:
1 - Yabancı dil bilginizi gözden geçirin.
2 - Eğer yurt dışına çıkamıyorsanız internet üzerinde freelancer iş arayabilirsiniz sonra TL'ye çevirirsiniz kazançlarınızı.
3 - Youtuberlık kariyeri başlatabilirsiniz belki.

Kısaca ben yurtdışına çıkmanın alternatiflerini söylüyorum.

Son düzenleme:
Genelleme yapmasanız güzel olur bilgisayara gelmeden önce ağlanan milyon tane şey var benim açımdan çünkü. Ekmeği zor mu buluyordunuz? İsveç bilmediğimiz gizemli bir krize girdi de bizim mi haberimiz yok? Ya da iş mi bulamadınız? Ya da kaçak gittiniz de size iş mi vermediler? Ya da pahalı bir şehirde az gelirle mi yaşamaya kalktınız? Kişi başı milli geliri 50 bin doların üzerinde olan bir ülkede aç kalmayı nasıl başardınız? Durum böyleyse neden 4 sene sonra tekrar gideceksiniz?

Kardeş anlamıyor musun? Ben önce burada yaşadım. Ben burada çoğu kişiden fazla haksızlığa uğradım. Bu arada sana demiyorum, o "haha" atan arkadaşlar ne yapıyor çok merak ediyorum. Kendileri her şeyi kağıt üzerinde sanıyor.

İş bilmeyen, vasıfsız, dilden haberin olmayan biriysen oralarda yaşamak zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsun? “Bıktım ya” demek maalesef işe yaramıyor. Başka bir ülkeye yerleşmek kolay bir iş değil. Bütün bir hayatını değiştirmen gerekecek.

Eğer vasıflı birisi olursan ticari yollarla (ekonomik yatırımlar, iş kurma vs. yöntemlerle), akademik yollarla (araştırma ya da öğretim görevlisi olarak), siyasi yollarla (diplomat, devlet görevlisi vs. olarak) yurt dışına çıkabilirsin.

Eğer vasfın yoksa ama paran varsa Malta gibi bazı ülkeler 650.000 € gibi bir parayla vatandaşlık hakkı sağlıyor.

Eğer vasfın yoksa ve bir de üstüne paran da yoksa kaçak olarak başka bir ülkeye iltica edebilirsin ki bu da en kötü seçenek.

WTA yapabilir eğer öğrenciyse. Birkaç gezi gibi programa katılıp orda evlilik yapabilir. Bir şeyler vardır daima yeter ki umut olsun.

Kardeş anlamıyor musun? Ben önce burada yaşadım. Ben burada çoğu kişiden fazla haksızlığa uğradım. Bu arada sana demiyorum, o "haha" atan arkadaşlar ne yapıyor çok merak ediyorum. Kendileri her şeyi kağıt üzerinde sanıyor.

İş bilmeyen, vasıfsız, dilden haberin olmayan biriysen oralarda yaşamak zor.

Düşük IQ seviyeli sensin. Yurt dışında yaşayıpta Türkiye'yi öven tiplerden bıktım. Türkiye çok iyiyse neden yurt dışında yaşıyorsun kardeşim?

Yeni konular

Geri
Yukarı