Yurt dışına çıkmak kolay mı?

Şimdi ekonomisi iyi bir ülke seni neden ülkesine vatandaş alsın ki?
Öğrenci olarak, yatırımcı olarak falan gidilebilir, zor iş bayağı.

Gezmeye gidersin lakin Türkiye'deki göçmenlik politasını oralarda bekleme. Türkiye'nin ülkesine aldığı göçmenlere diğer ülkeler bırak ülkeme gel gez demeyi ülkelerindeki köprünün resmini bile göstermez.

Buyrun alin yani ne diyeyim, 3 ay izin de alabiliyorsunuz teoride. Ama madem bu kadar kolay, buyrun pratige dökün.
Kisir bir döngünün icinde sohbet ettigimizin farkindasiniz degil mi? :)
Hele okulum bitsin, oradayim/olmaya calisacagim zaten. Biz de arastiriyoruz.
Buldugum bilgileri de boyle paylasiyorum. Mesela Finlandiya isci ariyor dis ulkelerde, kolaylik saglanabilir buradan.

Seyahat icin 15 gun alabiliyorsun izin.
15 gün alacaksın diye bir kural yok. Kişiye göre veriliyor vizeler, standartları yok. Senin güvenilirlik durumuna göre Schengen'de direkt 3 ay ve sonrasında artarak 6/12 aylık olarak alabiliyorsun. ABD'den 10 yıllık da verebiliyorlar, benim 2019 yılında bitti çoklu giriş hakkım olan 10 yıllık ABD vizem.

15 gün alacaksın diye bir kural yok. Kişiye göre veriliyor vizeler, standartları yok. Senin güvenilirlik durumuna göre Schengen'de direkt 3 ay ve sonrasında artarak 6/12 aylık olarak alabiliyorsun. ABD'den 10 yıllık da verebiliyorlar, benim 2019 yılında bitti çoklu giriş hakkım olan 10 yıllık ABD vizem.
Daha iyimis. Ben seyahat olarak 15 gun verilebildigini duydum.

Daha iyimis. Ben seyahat olarak 15 gun verilebildigini duydum.
Şu ana kadar hiç 15 günlük vizem olmadı. ABD'den direkt 10 yıllığı verdiler, uğraştırmadılar. Schengen'de en düşük 3 aylık vizelerim oldu, onlar da Fransa'dan alınma. Bundan sonraki başvurumda muhtemelen 6 aylık ya da 12 aylık verilir.

Bazı durumlarda başkonsolosluktan çağırabiliyorlar kararsız kaldıklarında.

Sadece seyahat edip para harcaman için bile 70 Euro'dan fazlasını ödüyorsun önceden, üstelik reddedilirsen o parayı geri bile alamıyorsun. Kısacası senin kafanda kurduğun kolaylık bir ütopyadan ibaret, kimden duyduysan da ondan tavsiye almamanı öneririm.

Son düzenleme:
Şu ana kadar hiç 15 günlük vizem olmadı. ABD'den direkt 10 yıllığı verdiler, uğraştırmadılar. Schengen'de en düşük 3 aylık vizelerim oldu, onlar da Fransa'dan alınma. Bundan sonraki başvurumda muhtemelen 6 aylık ya da 12 aylık verilir.

Bazı durumlarda başkonsolosluktan çağırabiliyorlar kararsız kaldıklarında.

Sadece seyahat edip para harcaman için bile 70 Euro'dan fazlasını ödüyorsun önceden, üstelik reddedilirsen o parayı geri bile alamıyorsun. Kısacası senin kafanda kurduğun kolaylık bir ütopyadan ibaret, kimden duyduysan da ondan tavsiye almayı bırak.

Yok uydurma;
AB5D9781-0123-4F95-AA08-B58A0C272373.png

Simdi oldu.
Bir kac eksik bilgi icin uzgunum, sigorta parasini cidden bilmiyordum.

Geri
Yukarı