Yurt dışına gitmek

GoefBlem

Hectopat
Daha fazla  
Ben liseye yeni başladım daha doğrusu başlayacağım ve şimdiden çoğu kişide olan "gelecek kaygısı" bende de oluştu ve bazı arkadaşlarım gibi ben de yurt dışında yaşamanın daha rahat olduğunu düşünüyorum. Derslerim gayet iyi diyelim ki okudum ve doktor oldum ya da başka bir meslek fark etmez, yurt dışında herhangi bir ülkeye gidince orada da mesleğimi sürdürebilir miyim? Yani yurt içinde doktor olup yurt dışına gidip orada doktor olarak çalışabilir miyim? Bunun sorusunu sormak bile acı ama şu an içinde bulunduğumuz durum pek iç açıcı değil özellikle benim gibi öğrenciler açısından. Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Ben liseye yeni başladım daha doğrusu başlayacağım ve şimdiden çoğu kişide olan "gelecek kaygısı" bende de oluştu ve bazı arkadaşlarım gibi ben de yurt dışında yaşamanın daha rahat olduğunu düşünüyorum. Derslerim gayet iyi diyelim ki okudum ve doktor oldum ya da başka bir meslek fark etmez, yurt dışında herhangi bir ülkeye gidince orada da mesleğimi sürdürebilir miyim? Yani yurt içinde doktor olup yurt dışına gidip orada doktor olarak çalışabilir miyim? Bunun sorusunu sormak bile acı ama şu an içinde bulunduğumuz durum pek iç açıcı değil özellikle benim gibi öğrenciler açısından. Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Derslerini çalışıp üniversite kazanıp bu ülkeden kaç tek yol bu adam gibi yaşarsın orada bu boş ülkede zaman kaybetme.

Yabancı dil sınavları ile sürdürürsün ama Türkiye'de doktor gibi mesleğe sahip olduktan sonra cennet Vatan.

Yabancı dil sınavları ile sürdürürsün ama Türkiye'de doktor gibi mesleğe sahip olduktan sonra cennet Vatan.

Ya olay doktorlukta değil daha 4 senem var üniversite için yani ne olacağı belli olmaz inşaallah böyle iyi bir meslek olur benim merak ettiğim Türkiye'de okuduğum mesleği yurt dışına gidince de sürdürebilir miyim yoksa yeniden mi okumam / iş yeri açmam gerekiyor.

Yurtdışında yaşamak şu açıdan rahat ekonomileri iyi ve bilime falan önem veriyorlar. Birçok açıdan Türkiye`den öndeler. Rahat olmayan tarafı ise kültür, dil, yemek, halkın kafa yapısı farklı olduğu için zorluk çekiyorsun. Bu hükümet kalıcı değil, bir ihtimal ekonomi düzelmeye başlar tabii siyasal islamcılar ülkenin başına gelmediği sürece.

Türkiye'de kalmak gibi bir planınız varsa ağır beyin hasarınız vardır. En mantıklısı bu ülkeden gitmektir. Hiçbir şekilde suçluluk duymana gerek yok. Önce kesin İngilizce öğren, ardından da gideceğin ülkenin -eğer ana dili İngilizce değilse- dilini öğren. Şimdiden başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı