Yurt dışına nasıl çıkılır?

arthurmorgan35

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, konum kesinlikle siyasi değil. Ben 20 yaşında bir gencim artık Türkiye'de önümü göremiyorum. En kolay şekilde nasıl yurt dışına çıkabilirim?

Not: Bu benim kişisel görüşümdür, isteyen istediği ülkede yaşayabilir fakat ben dediğim gibi ülkemde gelecek göremiyorum maalesef.

Hangi ülkeye gitmek istediğine bağlı. Bazı ülkeler vizesiz bazıları vizeli. Biraz da para önemli. Kısacası paran varsa istediğin ülkeye gidebilirsin.

Lisans veya ön lisansa gidebilirsin ücretli veya ücretsiz olan ülkeler var fakat ikisi içinde para lazım. Mesela Çek üniversiteleri için Çekçe bilirsen seni ücretsiz okutuyorlar(harç ücreti yok) fakat barınma, beslenme gibi ihtiyaçların karşılanması gerek, ayrıca Çekçe çok zor bir dil İngilizce gibi değil. Maddi durumun yoksa burs alman gerekir bu da çok iyi notlarının olmasını ve yurt dışı sınavlarında başarı gerektirir. Bunlar eğitim için benim bildiğim mevcut seçeneklerdi.

Hali hazırda bir iş sahibiysen yurt dışında bir şirketin seni istemesi gerekir, bu yolla gidebilirsin. Kaçak gidebilirsin. Burada tehdit altında olduğunu kanıtlarsan Almanya gibi ülkelere iltica başvurusu yapabilirsin. Gideceğin ülkeden bir hatunla evlenebilirsin. Green Card başvurusunda bulunabilirsin(çekilişle çıkıyor %1.5'den daha az şans).

Son çare burada kalıp ticarete atılabilir veya dolar kazandıran bir meslek yapabilirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı