Yurt dışına nasıl giderim?

deniz23483

Centipat
Daha fazla  
Selam. Büyük adam kazandıktan sonra ailecek her şeyi satıp yurt dışına gitmek istiyoruz ama bir türlü halledemedik. İngilizcesi olan ben ve ablam var, tek benim İngilizce seviyem B2 daha da geliştirebilirim açıkçası ablamın da B2 ve oda İngilizce çalışıyor. Pasaport veya vize çıkartıp? Orada temelli yaşamak için ben daha 15 yaşındayım henüz çok ileri düzeyde olduğum bir alan yok ama çoğu şeyi denemişliğim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Büyük adam kazandıktan sonra ailecek her şeyi satıp yurt dışına gitmek istiyoruz ama bir türlü halledemedik. İngilizcesi olan ben ve ablam var, tek benim İngilizce seviyem B2 daha da geliştirebilirim açıkçası ablamın da B2 ve oda İngilizce çalışıyor. Pasaport veya vize çıkartıp? Orada temelli yaşamak için ben daha 15 yaşındayım henüz çok ileri düzeyde olduğum bir alan yok ama çoğu şeyi denemişliğim var.

Bildiğim kadarıyla Green Card olmadan gidemezsiniz öylece, ya iş bulmanız gerekiyor yurt dışı ya da vatandaşlık falan. Keşke o kadar kolay olsa gitmek, bende istiyorum şu son seçimden sonra, muz cumhuriyeti akıllanmaz.

Yurtdışına taşınma planı çok absürt ve akıl dışı bir plan. Yanlış anlaşılmasın, belirli bir ülke belirtmediğinize göre tüm ülkeler olur manasına çıkıyor. Afrika ülkesine taşınmak istemediğinize göre Avrupa veya Amerika ülkelerine taşınmak istiyorsunuz. Ayrıca vasıflı olsanız bile vize ve çalışma izni almanız bu kadar zorken bir de ailecek gitmeniz de mantığa pek uymuyor. Ayrıca sırf yurtdışına taşınmak için taşınmayın, ülkenizi terk etmeyin.

Vasıfsız elemanı hiçbir ülke kolay kolay almaz. Baban veya annenin bir vasfı olacak ve yurtdışında bir iş bulacak. Belirli bir süre yaşadıktan sonra vatandaşlık alacak ve o şekilde hepinizin vatandaşlık alabilmesi gerek. Tabi hop kardeşim gel şeklinde de vermezler ailesine. İstisnai ülkeler vardır belki ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı