Yurt dışında sınavsız üniversite okumak

İlla yurt dışında diye üniversitenin iyi olduğu anlamına mı geliyor? Üniversite iyiyse mantıklı gibi.

Bana arkadaşın amacı kendini yurt dışına atıp Türkiye'den kurtulmak gibi geldi. Şahsen param ve imkanım olsa üniversitenin iyiliğine kötülüğüne bakmaz, bir saniye bile düşünmeden giderdim.
Hocam düşünceniz bence yanlış. Üniversite kötü ise paranızı çöpe atmış oluyorsunuz?

Bana arkadaşın amacı, kendini yurt dışına atıp Türkiye'den kurtulmak gibi geldi. Şahsen param ve imkanım olsa üniversitenin iyiliğine kötülüğüne bakmaz, bir saniye bile düşünmeden giderdim.
YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) iptal olduğu için mecbur Azerbaycan'da okuyorum. Şahsen askerliğim ertelense ve imkanım olsa üniversite okumayı bırakır, bir saniye bile düşünmeden Türkiye'ye gelirdim. Türkiye zindan, yurt dışı özgürlük diye birşey yok brom. İnan 16 senedir buradayım ve nasıl kazıklar yediğimi anlatsam, pee.. İşde bile çalışmıyorum, 1-2 kere girdim asgari ücret ev kirasına yetmiyor. Çalışsan bile evsizsin. :D

Yös (yabancı uyruklu öğrenci sınavı) iptal olduğu için mecbur Azerbaycan'da okuyorum. Şahsen askerliğim ertelense ve imkanım olsa üniversite okumayı bırakır, bir saniye bile düşünmeden Türkiye'ye gelirdim. Türkiye zindan, yurt dışı özgürlük diye bir şey yok brom. İnan 16 senedir buradayım ve nasıl kazıklar yediğimi anlatsam, pee. İşde bile çalışmıyorum, 1-2 kere girdim asgari ücret ev kirasına yetmiyor. Çalışsan bile evsizsin. :D.

Öncelikle kusura bakmayın dün ceza yedim ve cevap veremedim.

Söylediklerinizi birkaç kişiden daha duydum, nedense yurt dışında okumuş veya çalışmaya gitmiş kişiler hep birilerinden kazık yemiş.

Aslında bakarsanız amacım yeni ve farklı yerler görmek, zaten yurt dışına gitmeyi düşünüyorum sadece aklıma böyle bir fikir geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle kusura bakmayın dün ceza yedim ve cevap veremedim.

Söylediklerinizi birkaç kişiden daha duydum, nedense yurt dışında okumuş veya çalışmaya gitmiş kişiler hep birilerinden kazık yemiş.

Aslında bakarsanız amacım yeni ve farklı yerler görmek, zaten yurt dışına gitmeyi düşünüyorum sadece aklıma böyle bir fikir geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.
Paran varsa, tatile gelmek istersen veya iş kurucam diye gelirsen zenginlikte zirvelere bile ulaşırsın. Yada babanın parası vardır aylık para yollayacaktır onlar başka tabii kolay yaşarsın. Ama çıkıpta iş bulayim hem okurum hem çalışırım, hayat yaşatmazlar aga. Üniversiteden çıkmak için bile para ödemen lazım. :D

Edit: Tabii bunları Azerbaycan'a göre diyorum. Almanya'da falan okursun oraları bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı