Yurt dışında yaşayan birinin yanına gitmek için neler gerekli?

internett

Decapat
Merhaba, yurt dışında yaşayan bir akrabam var. Ben 19 yaşındayım, o 20 üstü. Okulda okuyor. Beni yanına alması için orada çalışmam veya okumam lazım mı? Ne gibi şeylere gerek var? Hiç bilgim olmadığı için açtım bu konuyu.

Merhaba, yurt dışında yaşayan bir akrabam var. Ben 19 yaşındayım, o 20 üstü. Okulda okuyor. Beni yanına alması için orada çalışmam veya okumam lazım mı? Ne gibi şeylere gerek var? Hiç bilgim olmadığı için açtım bu konuyu.
Hangi ülke? Pasaportunuz var mı?

Normal turist vizesi alıp gidebilirsiniz. Ama o ülkede yaşamak için diyorsanız o ülkedeki bir okulla görüşüp öğrenci vizesi alabilirsiniz. Veya evlilik durumları var. Örnek veriyorum bir kız arkadaşınızla evlenip o vesileyle oturum vs. alabiliyorsunuz. Fakat bunun süreci ve zorluğu gitmek istediğiniz ülkenin yasalarıyla ilgili değişkenlik gösterebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı