Yurt dışından alınan telefon için verilecek vergiler nelerdir?

O şekil de birşey gerekmiyor diye biliyorum artık. Pasaporta kaydetmek yetiyor. Benim demek istediğim IMEI harici gümrükte vs verilecek bir vergi var mı?
Yetmiyor. Yurt dışına çıkıp ülkeye geri dönmeden kayıt edemezsiniz cihazı. Başkası kayıt ederse sadece kendi adına kayıtlı sim kartlarda kullanabilir.

Yetmiyor. Yurt dışına çıkıp ülkeye geri dönmeden kayıt edemezsiniz cihazı. Başkası kayıt ederse sadece kendi adına kayıtlı sim kartlarda kullanabilir.
Hocam yurt dışına çıkan birinin pasaportuna kaydettirsem fakat sim kartı adına kayıtlı nasıl oluyor onu anlamadım.

Hocam yurt dışına çıkan birinin pasaportuna kaydettirsem fakat SIM kartı adına kayıtlı nasıl oluyor onu anlamadım.

Yurt dışına çıkan kişi X kişisi olsun. X kişisi yanında getirdiği en fazla 1 adet telefonu pasaportuna kayıt ettirebilir. Bu durumda bu telefonu sadece X kişisinin adına kayıtlı telefon hatlarında (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) kullanabilirsiniz. Y kişisi olarak siz telefona hattınızı takarsanız şebeke bloke olur.

Bu sebepten telefonu kullanacak kişinin pasaportu olması ve yurt dışına çıkıp geri gelmesi gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı