Yurt dışından gelen iPhone 14 Pro Max kayıt için IMEI numarasının fiziki mi olması lazım?

RaistlinMY

Zeptopat
Daha fazla  
Selam,

Ben Almanya'dan bir tane iPhone 14 Pro Max aldım ve bunu kayıt ettirmek istiyorum ama kayıt için IMEI numarasının fiziki mi yoksa eSIM mi olduğunu istiyor. Kutu üstünde 2 adet IMEI numaram var biri fiziki biri eSIM için olması lazım ama hangisi hangisi için bilemedim. Konu hakkında bilsi olan var mıdır acaba? Teşekkürler.

Model: A2894

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de kullanacaksanız eSIM için almayın. Amerika cihazlarında fiziki SIM girişi yok, eSIM var sadece diye biliyorum. Elinizdeki telefonda yandan SIM girişi var ise fiziki olarak ayarlayın.

Cihaz Amerika değil, Almanyadan alınma cihaz. Bir tane fiziki bir tane de eSim var, Türkiyedeki cihazlar ile aynı model numarasına sahip.

Kayıt ederken tek seferde her ikisini de edebiliyoruz gibi gözüküyor o yüzden mümkün ise her ikisini de etmek istiyorum böyle bir imkanım varken ve ileride zamlı bir şekilde yapmak zorunda kalmadan :)

Sorun şu ki hangi IMEI numarası fiziki, hangisi eSim onu bilmiyorum. Kayıt işleminde her ikisi için ayrı ayrı soruyor.

Sorun şu ki hangi IMEI numarası fiziki, hangisi eSim onu bilmiyorum. Kayıt işleminde her ikisi için ayrı ayrı soruyor.

Sorunuzu tam anlayamadım sanırım. Yurtdışı bir cihaza IMEI kaydı yaparken, BTK 2 tane IMEI sorar, onlar da cihazda gözükür zaten. eSIM bulunduran bir cihaz hiç kaydetmedim, menüde önce IMEI ekranı mı geliyor, yoksa eSIM/fiziksel SIM ekranı mı? Yani 2 tane IMEI girmeniz gereken ekranda ikisi de farklı SIM'lere ait olmayabilir.

Edevlet üzerinde telefon kayıt dediğimizde IMEI numaralarını istiyor ve bir telefon için 3 adete kadar IMEI numarası girebiliyoruz oraya (ekran görüntüsünü ekledim).
IPhone 14 pro max kutusunun arkasına baktığımda ise 2 adet IMEI numaram var ve bu numaraları kaydetmek istiyorum pasaportuma. Burada IMEI numaralarını girince hangi numara için fiziksel hangisi için eSim seçmem gerekli onu bilemedim.

Merak edenler için yazmış olayım. BTK'yı arayıp IMEI numarasını onlara bildirdiğimde onlar bana 1. numaranın fiziksel 2. numaranın Elektronik olarak kayıt edilmesi gerektiğini bildirdiler. Daha telefonu TR'ye sokmadım ve TR hattı takılı değil o yüzden kontrol edemedim bir sıkıntı var mıdır diye.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-11-29 173744.png
    Screenshot 2022-11-29 173744.png
    181,2 KB · Görüntüleme: 4.023
Son düzenleme:
e-Devlet üzerinde telefon kayıt dediğimizde IMEI numaralarını istiyor ve bir telefon için 3 adete kadar IMEI numarası girebiliyoruz oraya (ekran görüntüsünü ekledim).
iPhone 14 Pro Max kutusunun arkasına baktığımda ise 2 adet IMEI numaram var ve bu numaraları kaydetmek istiyorum pasaportuma. Burada IMEI numaralarını girince hangi numara için fiziksel hangisi için eSIM seçmem gerekli onu bilemedim.

Merak edenler için yazmış olayım. BTK'yı arayıp IMEI numarasını onlara bildirdiğimde onlar bana 1. numaranın fiziksel 2. numaranın elektronik olarak kayıt edilmesi gerektiğini bildirdiler. Daha telefonu TR'ye sokmadım ve TR hattı takılı değil o yüzden kontrol edemedim bir sıkıntı var mıdır diye.

Ben de yakın zaman da kıbrısa gideceğim kayıt için 14 Pro Max cihaz e-Devlet kayıt sayfasında fiziksel ve eSIM IMEI 2'sini mi yazayım.

Muhtemelen birincisi fiziksel ikincisi eSim olacaktır ama bence telefonu aldıktan sonra BTK'yı arayıp onlara IMEI numarasıyla beraber bir danışın.

Selam,

Ben Almanya'dan bir tane iPhone 14 Pro Max aldım ve bunu kayıt ettirmek istiyorum ama kayıt için IMEI numarasının fiziki mi yoksa eSIM mi olduğunu istiyor. Kutu üstünde 2 adet IMEI numaram var biri fiziki biri eSIM için olması lazım ama hangisi hangisi için bilemedim. Konu hakkında bilsi olan var mıdır acaba? Teşekkürler.

Model: A2894

Hocam nabtin bende bu soruyu soracaktim?

Hocam nabtin bende bu soruyu soracaktim?
BTK'yı arayıp IMEI numarasını onlara bildirdiğimde onlar bana 1. numaranın fiziksel 2. numaranın elektronik olarak kayıt edilmesi gerektiğini bildirdiler. Daha telefonu TR'ye sokmadım ve TR hattı takılı değil o yüzden kontrol edemedim bir sıkıntı var mıdır diye.

Cihaz Amerika değil, Almanyadan alınma cihaz. Bir tane fiziki bir tane de eSim var, Türkiyedeki cihazlar ile aynı model numarasına sahip.

Kayıt ederken tek seferde her ikisini de edebiliyoruz gibi gözüküyor o yüzden mümkün ise her ikisini de etmek istiyorum böyle bir imkanım varken ve ileride zamlı bir şekilde yapmak zorunda kalmadan :)

Fiziki imei kayıt ettirmelisin. Telefonu aç kur telefondan sistemden hangisi fiziki hangisi esim görebilirsin.
Screenshot_5.png

Geri
Yukarı