Yurt dışından gelen iPhone

Bugra Kargi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bir süre önce kuzenim yurt dışından 4s getirdi. Ama telefon geldiğinden beri hiç açmadık çekmecede duruyor. Açtığımız zaman Türkiye'de kullanmak için herhangi bir şey yapmamız lazım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell bayisine gidip imei numarsını ''son bir ay içinde herhangi bir ülkeye gidip gelmiş'' bir pasaporta kayıt ettiriyorsun. Kayıt ettirmeden telefona sim kart takma. 100 Lira civarı bir vergi var artık, ben aldığım zaman yoktu, o yüzden vergiyi nereye ödüyorsun bilmiyorum, hemen araştırıp bulabilirsin google amcadan. Turkcell bayisi 5 lira ücret almıştı imei kaydı için. İstersen Avea veya Vodafone bayisine de gidebilirsin.

Oğuzhan hocama katılıyorum '' Vodafone Store '' mağzalarına giderek son bir ay içerisinde yurda girmiş pasaporta işlenecek 50 TL gibi bir ücreti var ve vergi dairesinden ödenecek olan 120 TL civarı bir vergisi var bunu ödedikten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken 1.5 ay kullanım süreniz var aksi takdirde cihaz kilitlenebilir.

Oğuzhan hocama katılıyorum '' Vodafone Store '' mağzalarına giderek son bir ay içerisinde yurda girmiş pasaporta işlenecek 50 TL gibi bir ücreti var ve vergi dairesinden ödenecek olan 120 TL civarı bir vergisi var bunu ödedikten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken 1.5 ay kullanım süreniz var aksi takdirde cihaz kilitlenebilir.

120 vergiyi yatırıp e devletten kayıt yaptırabiliyorsunuz(telefonla birlikte vergi dairesine gidiniz)
vodafona 50 tl vermeye gerek yok.50 tlde neymiş 20tl nelerine yetmiyor telefon bayilerinin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı