Yurt dışından gelen IPhone'u kaydettirme

Biz vaktinde tanıdıkların pasaport yönetimi ile iPhone 6 ve Note 9 kaydettirdik. Daha birkaç tane daha kaydettirdik ama hatırlamıyorum. Pasaportu olan kişinin e-devletine girip pasaportu ile cihazı kayıt ediyorduk ama IMEI ücreti vardı. Şu an çalışmıyor olabilir en son 2018'de yaptık.

Hocam 2019 yasa geldi bununla ilgili zaten 2019'da bu sartlar geldi. 2 yilda bir telefon kaydettirme geldi ve kaydettirilen kisinin uzerindeki hatlar calismasi diye bir şey geldi.

Hocam 2019 yasa geldi bununla ilgili zaten 2019'da bu sartlar geldi. 2 yilda bir telefon kaydettirme geldi ve kaydettirilen kisinin uzerindeki hatlar calismasi diye bir şey geldi.
2 yıldı bir telefon olayı biz 2016'da iPhone 6 getirttirirkende vardı diye hatırlıyorum. Hatta kendine bize ve eşine Note 9 almıştı getiren kişi. Sorguya çekmişlerdi kaçakçılıktan 2018'de.

2 yıldı bir telefon olayı biz 2016'da iPhone 6 getirttirirkende vardı diye hatırlıyorum. Hatta kendine bize ve eşine Note 9 almıştı getiren kişi. Sorguya çekmişlerdi kaçakçılıktan 2018'de.
Hocam 2 yil olayini yanlis hatirliyor olabilirim ama hat takma olayi dogru zaten bunla ilgiki videolar vs yapildi.

Hatta telefon alan siteler soruyor 2019'dan sonra kaydedildi secenegine basarsan almiyorlar telefonu.

Hocam e-Devlet'ten IMEI sorgula kismindan bakabilirsiniz.

Hocam o kaydetmis ise senin ustune kayitli bir SIM kart telefona takinca calismaz.
Ne kadar zorlama çalışmalar yapmışlar. 2000 Lira veriyoruz üstüne istediğimiz sim kartı da mı takamayacağız? Zırva!

Ne kadar zorlama çalışmalar yapmışlar. 2000 Lira veriyoruz üstüne istediğimiz sim kartı da mı takamayacağız? Zırva!
Sisteme demek istediğim: Gel karşıma beyaz diş ancak yok şansın. (Alakasız evet. Ama arkada çalıyo diye yazdım. Saçma olmuş biraz sistem)

Ne kadar zorlama çalışmalar yapmışlar. 2000 lira veriyoruz üstüne istediğimiz SIM kartı da mı takamayacağız? Zırva!

Hocam amaclari devlete vergi odemeyi saglamak 13 Pro yurtdisinda 10 bin TL burada 18 bin TL 8 bin TL vergi var o yüzden yurt disindan telefonlara boyle bir şey getirildi yani seni TR'den almaya zorluyor kisacasi.

Yeni konular

Geri
Yukarı